Négy góllal győzött Aberdeenben a Puskás Akadémia az ifi BL-ben

2024. október 24., csütörtök 07:36

A Puskás Akadémia a mesterhármast szerző Mondovics Kevin vezérletével 5–1-re nyert a skót Aberdeen FC otthonában a labdarúgó UEFA Ifjúsági Liga bajnoki ágán, a második forduló szerda esti mérkőzésén – számolt be a Magyar Távirati Iroda.

Babó Levente tanítványai a skót Aberdeen otthonában léptek pályára és Vékony Bence találatával korán vezetést szereztek. A házigazdák pár perc múlva egyenlítettek – olvasható a felcsúti együttes hivatalos honlapján –, de csak eddig tudták tartani a lépést a magyar csapattal.

Előbb Umathum Ádám révén került ismét a PAFC-hoz az előny, majd a „biztonság kedvéért” Mondovics Kevin is berámolt még hármat, így több mint meggyőző teljesítménnyel abszolválta az U19-es magyar bajnoki címvédő a skóciai túrát (1–5).

A felcsúti visszavágót két hét múlva rendezik.

A Puskás Akadémiának az első körben nem kellett pályára lépnie.

A párharc továbbjutójára a harmadik fordulóban a belga KRC Genk vagy a bolgár CSZKA Szófia vár majd.