Cséfalvay Zoltán államtitkár (nemzetgazdasági tárca) felvilágosítja Balczót, hogy mi is az az európai szemeszter. Kiemeli, hogy javaslatokat fogalmaznak majd meg. Szó sincs tételes ellenőrzésről, emeli ki, inkább a középtávú lépések hitelességét nézik meg.
(Balczó nemrég még EP-képviselő volt, tudhatta volna ezt magától is.)
Cséfalvay szerint a multikra is szükség van itthon.
Két megoldás van a Való Világ 4 problémára: vagy a piacon eldől, hogy milyen legyen a műsor. Vagy van egy központ, ami megmondja milyen legyen a műsor. Cs. Z. nem akar ilyet.
Jávor Benedek (LMP) szintúgy hozzászól. Elmondja, hogy mit kellene még tenni a környéken, és aggódik, mintha a kormány nem tudná tartani a határidőket. Karácsonyra ígért intézkedéseket kér számon. Jelezzük, a karácsonyig még napok vannak hátra. Furcsa ez a tendenciózus játék az idővel. Szerinte lehallgatás zajlik a területen. Talán titkai vannak?
Vona Gábor (Jobbik) arról beszél, hogy csütörtökön Devecseren járt. Szerinte letargikus állapot van ott, az emberek szerinte nem érzik már a kormány gondoskodását (azt persze nem mondja, hogy pontosan kiket kérdezett és azok pontosan mit mondtak).
Vona katasztrófázik, mintha a kormány nem tudná pontosan, hogy mi történik ott. Magánjogászok haszonleséséről is beszél, konkrétumot most sem említ.
Pintér Sándor arra kéri a parlamentet, hogy fogadják el beszámolóját. Reméljük, ez így lesz.
Pintér Sándor a vörösiszapkatasztrófa ügyében beszél napirend előtt.
Először összefoglalja, hogy mi történt. A vészhelyzetnek még nincs vége, mozog a zagytározó oldala. Korrekt, számokkal alátámasztott összefoglaló ez.
"Erőfeszítéseink célra vezettek" - utal a mentési munkálatokra. Sajnos közben sokan mocorognak az ellenzéki oldalon, a kormánypárti padokban viszont figyelnek.
a mai ülést. Ez egy rendkívüli ülésnap. Ez inkább csak technikai részlet, ugyanúgy számít minden hozzászólás és döntés mint a rendes ülésnapokon.
Az MSZP kezdeményezi, hogy a médiáról és tömegkommunikációról szóló törvényjavaslat zárószavazását vegye le napirendjéről a Ház. Az LMP támogatja az indítványt.
Mandur László szocialista országgyűlési képviselő elfogadhatatlannak tartja a törvényjavaslatot, amelynek megszavazása esetén véleménye szerint új korszak kezdődik a médiában, és "egypártfelügyelet" alá kerül a közmédia.
Az ellenzéki politikus az LMP-s Karácsony Gergellyel közösen tartott hétfői sajtótájékoztatón hangsúlyozta: az MSZP ad egy esélyt a kormánypártoknak arra, hogy új törvény születhessen.
(MTI)
Tisztelt Olvasóink!
A parlamenti tudósítás máma mértéktartó lesz. A nap folyamán várhatóan áldásukat adják a képviselők az új médiatörvényre. Nem olvastuk, csak hallottunk róla, mégpedig azt, hogy jó lesz. Az öncélú élcelődés a múlté. Hajrá jövő, hajrá mértéktartás!
A történész szerint a kormányszervek és a Nemzetbiztonsági Hivatal úgy akadályozták az általa vezetett múltfeltáró bizottság munkáját, ahogy csak bírták, ezért nem végeztek a munkával. Az iratok megígért átadását abszurdnak tartja.
Néhány hónapja lassan csökken, most azonban erős esést mutatott a Fidesz támogatottsága. Enyhe emelkedés az ellenzéknél, írja a Népszabadság.
Megkülönböztetett tisztelettel köszöntjük a parlament munkájára kíváncsi olvasóinkat. Megkérjük önöket, hogy evéssel, ivással, beszélgetéssel, újságpapír zizegtetésével ne zavarják a Ház munkáját. Köszönjük. Nézzük, mire számíthatunk ma.
Alaposan belecsapnak a lecsóba a képviselők a parlament idei utolsó ülésein, elfogadják a sajtószabadságot újraértelmező médiatörvényt, a szociális juttatásokat a rászorulók rendezett életéhez kötő törvényt, a nőket diszkrimináló nyugdíjtörvényt, és talán azt is, ami alapján még könnyebb lesz kirúgni a köztisztviselőket. Ha minden jól megy, még költségvetése is lesz az országnak.