A kormány nevében Cséfalvay Zoltán gazdasági államtitkár a tények ismertetésével válaszolt, szerinte a statisztikák alapján a szocialisták kormányzása alatt százezerrel csökkent a foglalkoztatottak száma. A stabilitási alapra meg azért van szükség, mert még tart a válság, Európában még sok ország van veszélyben, ráadásul az arab világ is felbolydult, ennek is kiszámíthatatlanok a gazdasági következményei. A stabilitási alap lényege, hogy növelje a bizalmat, ha pedig van bizalom, akkor lesznek munkahelyek is. Cséfalvay szerint amúgy is, amikor az állam teremt munkahelyeket, az a szocializmus, szabad piacgazdaságban a vállalkozások teremtenek munkahelyeket. A stabilitási alap létrehozása szerinte amúgy sem von el forrásokat a munkahelyteremtéstől, az ideiglenes zárolás pedig nem végleges elvonás. Gúr Nándor szerint Cséfalvay badarságokat beszélt, hiszen a válságig folyamatosan nőtt a foglalkoztatottság Orbánék első kormányzásához képest. A választ nem fogadta el. A parlament viszont igen.
Harcos nap elé nézünk, a pártok vezérszónokai kesztyű nélkül érkeznek a napirend előtti felszólalásokra. Lazításul Moamer Kadhafi híres Zöld Könyvéből idézzük, mit gondol a líbiai diktátor a parlamentáris demokráciáról. És mit gondolnak a magyar képviselők arról, hogy David Cameron brit miniszterelnök elítélte azt a brit gyakorlatot, hogy nem tartották alkalmasnak a muzulmánokat a demokráciára.
A parlament hétfőn megteremti a lehetőségét annak, hogy az állam visszamenőleg vizsgálhassa a magánnyugdíjpénztárak gazdálkodását, illetve megkezdik a decemberben elfogadott médiatörvény módosításának vitáját is. Napirendre kerülhet a dohányzás betiltása a zárt helyeken.