Ugyanazok irányítják, mint a pártot és az önkormányzatot, hivatalosan is az a céljuk, hogy együttműködjenek a várossal és a Fidesszel, és még üzleti megrendelést is kapnak. Ebben a civil modellben nem kell tartani attól, hogy idegen érdekeket képviseljen valaki. Érden T. Mészáros András egy személyben polgármesterjelölt, fideszes politikus és civil szervezeti vezető.
Nem szeretjük a hazugságot és a kétszínűséget.
Orbán Viktor hétfőn a parlamentben ismét előhozta néhány magyar civil szervezettel kapcsolatban érzett félelmeit.
A miniszterelnök a norvég alapos csoportra célozva már másodszor pedzegette, hogy szerinte külföldi érdekeket szolgálnak, sőt, a támogatások miatt lényegében idegen zsoldban állnak. Ezek azok a szervezetek, amelyek irodáiban a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal mellett a készenléti rendőrök is adatokat gyűjtenek, mert az állami vezetők az utóbbi hónapokban számos különféle gyanút fogalmaztak meg ellenük.
A miniszterelnök eddig nem fejtette ki, hogy véleménye szerint milyen lenne egy ideális civil szervezet, de szerencsére a szektor összes képviselője esetében biztos, hogy nem kell tartani az idegen érdekek beszivárgásától. Léteznek az országban olyan szervezetek, ahol garantált, hogy csak a legszorosabban vett lokális érdekeket fogják megjeleníteni.
A szervezet évek óta működik, semmi köze a rövid életű baloldali választási szövetséghez, a névazonosság csak a véletlen műve, hiszen jóval hosszabb múltra tekinthet vissza, mint az MSZP-Együtt-PM-DK együttműködése.
A lényeg az, hogy az érdi Összefogás gyakorlatilag képtelen olyan célokat maga elé tűzni, amik ne egyeznének a városvezetés céljaival. Az egyesület ugyanis maga a városvezetés: hivatalos képviselője és kuratóriumi elnöke T. Mészáros András, Érd polgármestere, a kuratórium tagjai pedig Segesdi János és Tóth Tamás alpolgármesterek, valamint Kéri Mihály közgyűlési képviselő. Mindannyian fideszes politikusok. Így a szervezet hosszú ideje képes zökkenőmentes együttműködést megvalósítani az önkormányzattal és a párttal.
A Civil Szervezetek Névjegyzékében található beszámoló szerint a szervezet nem is nagyon akart egyebet. Az érdi Összefogás kizárólag olyan programokban vesz részt, amelyeket az önkormányzat és a Fidesz szervez vagy támogat. A bíróságra leadott 2012-es beszámoló szerint hét programot tervezett be, a partnerek és a szervezők között minden esetben ott volt Érd és a párt. Ez a szimbiózis mentesíti a szervezetet a pénzügyi támogatások gondjától, a működés fenntartása egész kevés pénzből, néhány százezres vagy milliós tételből megoldható, és mindig kéznél van egy civil szervezet, ha éppen erre van szükség.
Az Összefogás papírjaiból kitűnik, hogy a szervezet hivatalosan is elismert „legfontosabb célkitűzése” az Érdi Lap kéthetenkénti megjelentetése volt. Ezt a célkitűzést sikeresen meg is valósította a szervezet. A „Polgári összefogás lapja” alcímmel megjelenő újság természetesen jelentős teret adott a városvezetés számára a szereplésre, valamint az ellenzék kritizálásra – úgy, hogy a 12 ezer nyomtatott példányban megjelenő laphoz formálisan nem volt köze az önkormányzatnak. Legfeljebb csak fizetett önkormányzati és baráti hirdetéseket helyezett el a lapban.
További előny, hogy a kiadást is házon belül lehetett megoldani. Így nem összeférhetetlen, hogy az egyik fideszes közgyűlési képviselő családi cége a kiadó. A cégben dolgozik a képviselő édesanyja, és felesége, aki a Fideszt rendszeres fellépésekkel támogató Egerszegi Krisztina testvére.
Az Összefogás az önkormányzati választás előtt is egy nagyobb formátumú kiadvánnyal lepte meg a város lakóit. Az újrainduló fideszes polgármestert és jelöltcsapatát támogató „Folytassuk!” címet viselő 16 oldalas, B5 méretű, színes kiadványt minden postaládába eljuttatták. A kifejezetten drága kiállítású választási füzet szponzorait nem tüntették fel.