Kitanics Márk igazságügyi pszichológus azt állította a szigetszentmiklósi gyermekbántalmazási ügyben, hogy amikor szexuális abúzus gyanúja miatt vizsgálódnak: 10 esetből csak 3-ban bizonyulnak megalapozottak azok, amit a gyerekek elmondanak. Ezt az ügy keddi ítélethirdetésén, az indokláskor idézte fel a bíró.
Az Anoni Mara Társaság az áldozatok nevében kikérte magának ezt az állítást, szerintük ezt semmiféle kutatás nem igazolja, sőt a nyugat-európai és észak-amerikai kutatások ennek éppen az ellenkezőjét bizonyítják. "Néhány százalékra tehető azon esetek száma, amelyekben gyermekek megalapozatlanul vádolnak meg szexuális bántalmazással felnőtteket" - áll a közleményükben.
Szerintük elkeserítő, hogy a hasonló ügyekkel foglalkozó szakemberek ilyen nézeteket vallanak, „tudományos háttér nélküli állításokkal elferdítve a valóságot", és az áldozatokat hiteltelenítő kijelentés nagyon rossz hatással vannak a közvéleményre is.
A Beszélj róla! projektet létrehozó csapat szerint a szakértőknek kötelességük lenne az áldozatok helyzetét megkönnyíteni azzal, hogy segítik őket elmondani, mi történt velük, de ha a szakértők eleve hiteltelenítenek tíz esetből hetet, akkor nem lehet azon csodálkozni, ha az áldozatok inkább visszavonják a vádat, vagy el sem merik mondani.
A www.beszeljrola.hu oldalon olvasható történetek írói, akik valamennyien gyermekkori szexuális bántalmazás áldozatai, a közlemény szerint joggal érzik úgy egy ilyen kijelentés után, "hogy őket is meghazudtolják, és életük rémálma válik valósággá: nem hisznek nekik".