33. alkalommal támaszkodik pulpitusára Lázár János oldalán az aktuális kormányszóvivővel – most épp Kovács Zoltánnal – hogy elmagyarázza, mit miért tesz, nem tesz a kormány, kik, honnan és hogyan támadják éppen Magyarországot.
Az idei utolsó előtti kormányüléssel kapcsolatban a következő érdekességeket mondta el:
minden forrás rendelkezésre áll, folyik a tartozások fizetése.
A kérdezési szakaszban Lázár János elmondta, a kormány áll a per elé, amit Simicska Lajos az állami földbirtokok bérleti díjának felemelése miatt indít. A kormány a Ptk.-t egyébként is úgy fogja megváltoztatni, hogy mindenhol a tulajdonost védjék a bérlőkkel szemben.
Arra a kérdésre, hogy mikor engedik már el Farkas Flórián kezét, mikor vonják vissza miniszterelnöki megbízotti kinevezését, Lázár konkrétan felnevetett, de azt válaszolta, hogy Orbán Viktor nem tervezi megszüntetni az együttműködést a botrányok sorozatát produkáló Farkassal, sem az ORÖ-vel. Lázár némi mellébeszéléssel ezt azzal magyarázta, hogy
az ügy politikai problematikája súlyosabb, mint a gazdasági vagy elszámolási problematikája. A kormánynak és a kisebbségnek érdeke, hogy legyen kisebbségi képviselet.
Azt a századvéges kötődésű jobboldali sajtóban megtámadott Lázár-bizalmassal, Csepreghy Nándorral kapcsolatban elismerte, hogy „van egy kis lökdösődés a jobboldalon”, de szilárdan kiállt a volt igazgatója által csak pénzmosodának nevezett Századvég mellett, G. Fodor Gábort pedig úgy említette, mint „barátom, kiváló harcostársunk”. Szerinte a kormányt politikai támadás érte, és újabb támadás előtt áll – utalt arra, hogy a Századvég által készített, de eddig titkos tanácsadói anyagokat ki kell adni a sajtónak. Lázár azt is elmondta,
mi 5 milliárdot költöttünk tanácsadásra öt év alatt, a komcsik 17 milliárdot.
Lázár János arra kérdésre, hogy mi a véleménye Huszár Gábor szentgotthárdi polgármester verbális ámokfutásáról, miszerint a párizsi terrortámadás mögött Izrael állhat, mely a keresztény Európát az iszlám ellen akarja hangolni, azt válaszolta:
Nem ismerem a konkrét ügyet.
Viszont ha Magyarországra jönnének a menekültek, akkor Magyarország 3200 településén hasonló viták fognak zajlani. Kovács Zoltán pedig azt, hogy
önkormányzati kérdésekkel kapcsolatban nem vagyunk illetékesek.
A miniszter a Szent Imre kórház krónikus orvoselvándorlására reagálva arra is ígéretet tett, hogy pluszforrásokat biztosítanak majd a fizetésre.
Lázár azt mondta, hogy felesleges a népszavazás a 2024-re tervezett budapesti olimpiáról, mivel 2014-ben voltak parlamenti és önkormányzati választások, akkor az emberek felhatalmazták ezeket a testületeket, hogy dönthessenek az olimpiáról.