A rendőrség megszüntette a Körmendi Rendészeti Szakközépiskolában történt rongálás miatt 2016. május 4-én ismeretlen elkövető ellen indított szabálysértési előkészítő eljárást: a vizsgált cselekmény
Ez az az eset, ami úgy indult, hogy a körmendi befogadóállomáson tartózkodó menekültek zaklatták a tornacsarnokban kézilabdázó lányokat, és a csarnok ablakait is betörték. De lássuk sorban a történéseket a vizsgálat lezárultáig :
Május 4.
A Körmendi Rendőrkapitányság rongálás szabálysértés elkövetésének gyanúja miatt eljárást indított ismeretlen tettes ellen.
Május 5.
Lázár János miniszterelnökséget vezető miniszter szerint a rendészeti szakközépiskola testnevelő csarnokában kézilabdázó lányokat molesztálták, illetve zaklatták az intézet területén elhelyezett illegális bevándorlók.
Ezt az ügyeletes tiszt felszólítása után sem hagyták abba. A rendőrség jelentése szerint betörték az ablakokat,
mondta Lázár János, aki szerint
Még aznap este megszólalt az ügyben a Vas megyei Rendőr-főkapitány, Tiborcz János is, aki cáfolta Lázár állításait, elmondása szerint
Nem történt tettlegesség a helyszínen, a lányokat a migránsok egy csoportja megbámulta, fizikailag senkit sem bántalmaztak.
Május 6.
Kovács Zoltán kormányszóvívő szerint az előző nap tett kijelentések nem voltak légből kapottak,
a megállapítások az önkormányzati vezetőkkel egyeztetve
hangzottak el.
Az Atv.hu aznap újabb cikket jelentett meg, amelyben újabb tanúk erősítették meg a körmendi migráns-sztori részleteit. Az egyik kézilabdás lány anyja szólalt meg, aki állítólag látta az esetet, illetve egy másik kézis meg nem nevezett hozzátartozója. Egy másik tanú Tompa László, a Pro Körmend Városszépítő Egyesület önkormányzati képviselője, aki nem látta a dolgokat, viszont állítólag szembetalálkozott a rendészeti szakközépiskola ügyeletes tisztjével, aki éppen jelentette az esetet felettesének.
Május 10.
Tiborcz János rendőrfőkapitány szerint a tornacsarnokának betört ablaka ügyében már huszonegy embert hallgattak meg, de a tanúk közül senki sem látta, miként tört be az ablak. A tanúk vallomása is változott: az egyik kézilabdás lány édesanyja látott migránsokat, akik a tábor területén
az épület falának támaszkodva napoztak, és az ablak párkányán ültek.
Bebes István, Körmend fideszes polgármestere a sajtótájékoztatón megköszönte a Belügyminisztériumnak a 24 millió forintos támogatást, amelyből máris nekiálltak bővíteni a város megfigyelőrendszerét,
A polgármester emlékeztetett, hogy ő maga is tiltakozott a befogadóállomás létrehozása ellen, ám annak megnyitása óta azon dolgozik, hogy az minél kevésbé zavarja a város lakóit.
Július 4.
a Körmendi Rendőrkapitányság a május 4-án indított vizsgálatot megszüntette: a vizsgált cselekmény a hatóság álláspontja szerint nem szabálysértés.