Fürjes Balázs olimpiai kormánybiztos és Fekete-Győr András éppen a Budapesti Corvinus Egyetem egyik nagyelőadójában vitatkoztak arról, hogy kell-e Budapestnek olimpia, vagy sem, amikor megtudták, hogy a Orbán Viktor, Tarlós István és Borkai Zsolt úgy döntött, visszavonják Budapest pályázatát. A hírt a moderátor, Gundel-Takács Gábor olvasta be a telefonjáról.
Érdekes dolgok történhetnek még Franciaországban és Amerikában is. A legnagyobb félelmem az az, hogy ott állunk majd szeptemberben, már kívülről nézve az eseményeket, és azt fogjuk látni, hogy bakker, ezt megnyerhettük volna.
- így kommentálta a hírt a kormánybiztos, aki azt is mondta, sejtette, hogy szükségszerűen ezt a döntést fogja hozni a miniszterelnök, a főpolgármester és a MOB elnöke. Hogy pontosan mire gondolt, mi történhet a többi pályázónál, ami akkora előny lett volna a budapesti pályázatnak, azt sajnos nem fejtette ki.
Fürjes arról beszélt, hogy szinte kézzelfogható közelségben volt a Magyarországi olimpia, majd belekezdett a már kicsit unalmassá váló kormányzati kommunikációba, amit viszont vélhetően egy ideig még fogunk hallgatni, arról, hogy mekkora egység volt a Budapesti olimpiai pályázat mögött. A kormánybiztos szerint kisebbek és szegényebbek is vagyunk Párizsnál és Los Angelesnél, de nagy előnyünk volt az egység, ami 2015 nyarán még megvolt.
Fekete-Győr András ugyanezen a fórumon azt mondta, hogy szerinte ezzel a kormány átverte azokat az embereket, akik hittek az olimpiában és szerettek volna erről népszavazást tartani. A Momentum Mozgalom képviselője szerint sokat adhatott volna a magyar demokráciának, ha megtartják a népszavazást. Arról is beszélt, hogy máshol is tartottak már népszavazást olimpiáról, például Vancouverben 2003-ban, ahol végül az olimpiai pályázat támogatói nyertek. A népszavazás ténye pedig nem rontotta a város esélyeit, és meg is kapta a a 2010-es téli olimpia rendezési jogát.