A június 12-i héten szavaz a parlament a külföldről támogatott szervezetek átláthatóságáról szóló törvényjavaslatról - közölte Kósa Lajos, a Fidesz frakcióvezetője. Az MTI tudósítása szerint a sajtótájékoztatón azt mondta, hogy addigra meglesz a nemzeti konzultáció részeredménye - amelyet június 12-én ismertet a kormány az Országgyűlésben - és a Velencei Bizottság június 2-ára ígért előzetes állásfoglalása is.
Kósa Lajos ugyanakkor előre jelezte: a kettős mércét nem fogadják el, máshol ugyanis, például az Európai Parlamentben és Olaszországban a magyarnál szigorúbb szabályozást kezdeményeztek. De csodálkozna, ha például az Egyesült Államok kifogást emelne a törvény ellen, mivel ott a magyarnál sokkal szigorúbb szabályozás van érvényben, hiszen be is lehet tiltani ezen szervezetek működését.
A frakcióvezető szerint nem lehet halasztani a törvényjavaslatukról a zárószavazást, mert még a választási kampány őszi beindulása előtt jogszabályt kell alkotni a külföldről finanszírozott szervezetek ügyében a tisztánlátás érdekében.
Példaként hozta Lengyel László - akit Botka László MSZP-s miniszterelnök-jelölt legfontosabb tanácsadójának nevezett - nyilatkozatát, amely szerint politikai és anyagi támogatást várnak az Európai Uniótól a magyarországi kormányváltás elősegítésére. Ezt megelőzően pedig Botka László arról beszélt, hogy elbontaná a déli határkerítést, miniszterelnök-jelöltként első külföldi útja pedig Brüsszelbe vezet. Kósa idézte azt is, hogy sajtóhírek szerint Kovács Béla jobbikos EP-képviselőn keresztül a Jobbikot orosz pénzzel finanszírozhatják.
Hogy mi is a baj a civiltörvénnyel, arról ebben a cikkünkben írtunk:
Arról pedig, hogy mit is mondott Botka pontosan a kerítés lebontásáról, itt írtunk.