A költséges kormányzati projektek leállításából, Rogán Antal minisztériumának megszüntetéséből, a Miniszterelnökség költségeinek csökkentéséből és például a Magyar Művészeti Akadémia megszüntetéséből finanszírozná a Momentum az ígéreteit. A párt szakértői bemutatták, kitől vennének el.
25 százalékra csökkenő áfát, a felsőoktatásban ingyenes első évet és a családi pótlék emelését ígérte például a vasárnap bemutatott programjában a Momentum. A program rengeteg, választói füleknek kedves ígéretet tartalmaz, de a Momentum kormányra jutása esetén ezek persze eléggé megterhelnék a költségvetést.
A párt két szakpolitikusa, Pass Dániel és Prinz Dániel közgazdászok összeszedték azokat a tételeket, amelyek fedeznék ezeket a költségvetési kiadásokat. Mint írták, a programírás során kifejezetten törekedtek arra, hogy ne tegyenek fedezet nélküli ígéreteket.
Ezért is volt minden szakpolitikai munkacsoportban kijelölt költségvetési felelős, és „külön üléseken néztük át az egyes intézkedések költségvetési hatását" – írták.
A Momentum blogján publikált írásban arra hívták fel a figyelmet, hogy nem mindegyik, sok embert érintő ígéretük növeli egyformán az államháztartás kiadásait: ilyen például az öregségi nyugdíjminimum is, „aminek a javaslatunkba foglalt, jelenlegi 28 500 forintról 35 000 forintra emelése kevesebb mint 10 milliárd forintból megvalósítható lenne”.
Emellett szerintük ez a program „minimum négyéves, de helyenként több ciklust is érintő intézkedéseket tartalmaz, így azok fedezetét sem feltétlenül a 2018-as költségvetésben, a jelenlegi makrogazdasági keretek között kell keresni". A momentumosok szerint ráadásul a jelenlegi makrogazdasági pálya kivetítése alapján
2022-re nagyjából 700 milliárd forinttal nő a költségvetés mozgástere.
De nemcsak a gazdasági növekedésben reménykedik a Momentum, hanem tételesen is bemutatták a szakértők, hogy honnan vennének el pénzt vagy csoportosítanának át. A párt szerint „szabad szemmel is könnyen kiszúrhatóak" olyan kisebb tételek, amelyek elhagyásával meg lehet spórolni „több mint 300 milliárdnyi elpazarolt adóforintot". Ilyenek lennének:
Emellett a Momentum leállítani több, költséges kormányzati beruházást, például a kormány Várba költöztetését, a Liget-projektet, a stadionépítést, valamint a Budapest–Belgrád-vasútvonal építését. De a momentumosok is elismerik, hogy ezek egyszeri, nem folyó kiadások, vagyis minden évben nem lehet számítani az ezen megspórolt pénzre.
A Momentum emellett bemutat olyan intézkedéspárokat, ahol „ahol egy kiadásnövelő átalakítás fedezete egy bevételnövelő intézkedés". Például szerintük:
A probléma persze akkor van, ha mégsem annyi bevétel folyik be egy intézkedésből, mint várják.
A momentumosok azt írták mindenesetre a fentiek alapján, hogy „ez egy ambiciózus, de nem megvalósíthatlan program, és pláne nem egy költségvetési szempontból felelőtlen program”.