Az Állami Számvevőszék az Együtt bejelentése ellenére sem hajlandó vizsgálni a Fidesz 2018-as gazdálkodását, állítja a párt. Az Állami Számvevőszék viszont azt közölte: nem utasították el a kockázatjelzést, azt az ellenőrzések tervezésénél fel fogják használni.
Juhász Péter, az Együtt elnöke és Szigetvári Viktor, az Együtt miniszterelnök-jelöltje kockázatjelzést tett az Állami Számvevőszéknél, miután kiderült, hogy a magyar óriásplakát-piacon hozzáférhető szabad felületek jelentős részét a kormányzati kommunikáció és a Fidesz koordináltan lefoglalta.
Az Együtt politikusai azt várták, hogy az ÁSZ vizsgálata kitérjen a Fidesz foglalóinak biztosításához szükséges összeg forrására, számvitelileg helyes elszámolásának módjára.
Az Együtt szerint az Állami Számvevőszék elutasította a jelzést. Értékelésük szerint ezzel az Állami Számvevőszék ismét tanúbizonyságot tett arról, hogy nem független és szolgalelkűen kiszolgálja Orbán Viktor és a Fidesz illiberális érdekeit. Közleményükben azt írják: felháborító, hogy egy kockázatjelzés alapján a Jobbiknál rendkívüli vizsgálatot folytattak, ugyanezt a Fidesz esetében azonban már nem hajlandóak megtenni.
Holman Magdolna, az Állami Számvevőszék főtitkára szerint azonban az Együtt valótlanságot állít. Az ÁSZ ugyanis válaszában azt írta az Együttnek, hogy a hozzá érkezett tájékoztatási célú információk, jelzések és egyéb dokumentumok alapján a tudomására jutott adatokat, tényeket a folyamatban lévő ellenőrzésein vagy ellenőrzéseinek tervezésénél hasznosítja. Az ÁSZ folyamatosan gyűjti, elemzi és értékeli a külső kockázatokat, és ezen kockázatelemzési tevékenységének eredményeit az ellenőrzései során felhasználja.
Az ÁSZ ellenőrzéseit szigorú szakmai standardok alapján, transzparens módon, minden egyéb szervezettől függetlenül, pártatlanul végzi, olvasható a számvevőszék honlapján megjelent közleményben. Az ÁSZ független a politikától, nem vesz részt a politikai küzdelmekben, ellenőrzési tevékenysége során nem mérlegel politikai szempontokat, írják. Az ÁSZ a pártok ellenőrzése során mindenben a vonatkozó és hatályos törvények előírásai, és a minden pártra egységesen érvényes eljárási szabályok szerint, mint jogalkalmazó járt és jár el.
Az ÁSZ-szal szembeni közbizalom aláásására alkalmas kijelentések, az ÁSZ jó hírnevét sértő politikai nyilatkozatok és valótlanságokat tartalmazó közlések a magyar demokratikus jogállam alapjait veszélyeztetik, zárul a közlemény.