A Magyar Ateista Társaság tagjai nem érzik magukat biztonságban azóta, hogy Kövér László egy tavalyi, a Parlament épülete előtt tartott eseményen felszólalt, és azt mondta, hogy „az előttünk álló küzdelmeket a magyarság csak akkor tudja megnyerni, ha a demokrácia eszközrendszerével meg tudunk őrizni egy olyan cselekvőképes politikai többséget, az igazságosság erejével fenn tudunk tartani egy olyan társadalmi többséget, és a szellem erejével biztosítani tudunk egy olyan erkölcsi többséget, amely az istentelenekkel, a hazaárulókkal és a nemzettagadókkal szemben meg tudja védeni önmagát, nemzetét és hazáját”.
Az ateista társaság szerint a küzdelem szó fegyveres harcra, fizikai erőszakra vonatkozik, ezért feljelentették Kövért. A társaság feljelentését azonban a Központi Nyomozó Főügyészség, január 10-én kelt határozatában elutasította.
Az ügyészség a vélemény- és szólásszabadságra hivatkozva azt írta a társaság szerint, hogy „önmagában a hivatkozott kifejezések használata nem alkalmas a bűncselekmény megvalósítására.
Az eltérő politikai vélemény, világnézet, illetve hitvallás kifejezése, továbbá az amellett történő kiállásra buzdítás még akkor sem valósítják meg a hivatkozott bűncselekményt, ha az az eltérő álláspontú személy számára szubjektíve sérelmes.
A demokrácia eszközrendszerével, az igazságosság és a szellem erejével való küzdelemre biztatás gyűlölet felkeltésre való uszításként nem értékelhető.“
Ezzel azonban az ateista társaság nem értett egyet, és tartanak attól, hogy az ügyészség értelmezése szerint „az ateisták elleni erőszak a házelnök, azaz az egyik legrangosabb közjogi méltóság kijelentései alapján sem erkölcsi, sem jogi következménnyel nem jár, hiszen az ateisták: nem emberek, erkölcstelenek, nem a nemzet, haza tagjai, ellenségek, egy kategóriában vannak a hazaárulókkal”.
Azt írják, hogy nem hagyják magukat megfélemlíteni, nem hagyják, hogy „másodrangú állampolgároknak, sőt, egyenesen az ország ellenségeinek” legyenek kikiáltva, és beadják fellebbezésüket.