Egy hónappal ezelőtt, október 27-én került kispadra a Mi Hazánk Mozgalom a Facebookon. A több mint 80 ezer követővel rendelkező közösségi oldalt azért kapcsolta le a Facebook, mert a cég állítása szerint több alkalommal is megsértették a közösségi oldal alapelveit.
Nem ez volt az első eset, hogy a párt szembement a Facebook moderátoraival, akik a tavalyi európai parlamenti választás kampányában Toroczkai László, a Mi Hazánk Mozgalom elnöknének oldalát is törölték.
A Mi Hazánk politikusai egyenesen odáig mentek, hogy
NEMZETBIZTONSÁGI KOCKÁZATNAK NEVEZTÉK A FACEBOOKOT,
amelynek intézkedéseit törvényellenesnek és antidemokratikusnak tartják.
A párt korábban törvényjavaslatot is benyújtott, amelyben arra köteleznék a Facebookot, hogy legyen magyar állampolgárságú képviselő hazánkban, hogy így könnyebb legyen bíróság elé állítani a céget Magyarországon.
Most Dúró Dóra, a Mi Hazánk elnökhelyettese arról írt, hogy bár lejárt a 30 napos tiltás a párt hivatalos oldalával szemben, a Facebook mégsem hajlandó visszaengedni őket a platformra, ezért pert indítanak az IT-óriás ellen.
Bár világszerte jellemző, hogy a nemzeti, keresztény tartalmakat cenzúrázzák a közösségi médiában, a magyarországi pártok közül a Mi Hazánkat sújtja leginkább az a cenzúra, amelyet a zuckerbergi gépezet megenged magának, semmibe véve a szólásszabadságot és a jogbiztonságot.
– írja Dúró Dóra.
Egyébként nem csak a „nemzeti, keresztény” tartalmak miatt repültek politikusok a közösségi oldalakról, nemrég ebben a cikkünkben gyűjtöttük össze az elmúlt időszak legfontosabb tiltásait: