A téli napforduló, ami ma esedékes, a csillagászati tél kezdetét jelenti. A napforduló a Napnak a Föld Egyenlítőjéhez való helyzetét fejezi ki. A napforduló az a pillanat, amikor a Föld forgástengelye a legnagyobb szögben hajlik el a Nap sugaraitól. A téli napforduló idején a Nap közvetlenül a Baktérítő fölött delel. Az északi féltekén a téli napfordulóig a Nap északról délre halad, utána pedig délről észak felé kezd mozogni, és az év legrövidebb nappalát (következésképpen a leghosszabb éjszakáját) adja. A téli napforduló az északi féltekén december 21-én (esetenként 22-én) van. 2020-ban december 21-én 10:03:28 UT-kor következik be, ami magyar idő szerint 11:03:28-at jelent – tudtuk meg Pártai Luciától, az eumet.hu meteorológusától.
Az időjárás a szakember szerint addig sem lesz verőfényes. A hetek óta velünk lévő hajnali ködfoltok, párásság napközben ismét megemelkedik és szürke ködfelhőzetet eredményez. A Dunántúlon, délnyugaton borult, sötét felhőzet lesz jellemző. A hegyekben lehet tartósabb köd. A légmozgás gyenge marad. Szitálás bárhol, bármikor előfordulhat, délnyugaton gyenge szemerkélés is lehet.
A hőmérséklet alig változik a reggeli értékről: +1 és +5 fok körül alakul. Éjszaka is marad a borongós, nyirkos, párás idő, helyenként ködfoltokkal, elszórtan szitálással.