Ismét olajszerű anyagot észleltek a vízügy munkatársai Szigetszentmiklóson, a korábbi szennyezés helyszínén – tájékoztatta az MTI-t az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF).
A káros anyag eltávolítását a legmagasabb fokú kárelhárítási készültség elrendelése mellett azonnal megkezdték. A szennyeződés pontos forrását ipari búvárok segítségével igyekeznek felderíteni.
A Közép-Duna-völgyi Vízügyi Igazgatóság figyelőszolgálata szerda dél körül észlelte az olajszerű anyagot Szigetszentmiklóson, a Tebe sori csapadékelvezető csatorna torkolatánál, a korábbi szennyezés helyszínén. Megállapították, hogy a csatornában jelentős mennyiségű olajszármazék van, ez mintegy 7-8 kilométer hosszan látható az aknákban. A szakemberek úgynevezett Sanol-hurkával elzárták a szennyeződés útját a Dunától, a csatorna kifolyójánál pedig homokzsákkal képeztek akadályt. A korábban kiépített, ideiglenes csapadékvíz-kivezetést mindkét irányból elzárták. A szennyező anyagot szivattyúval, valamint kézi erővel elkezdték eltávolítani a víz felszínéről, eddig mintegy 150 litert gyűjtöttek össze.
A vízügyi szakemberek folyamatosan ellenőrzik, hogy ne jusson ki szennyeződés az élővízbe, és ezt sikerült is biztosítani – közölte az OVF.
A tegnapi nap folyamán Pfeifer Rikárd, a Ráckevei Dunaági Horgász Szövetség halőrzési ágazatvezetője Facebook-posztban számolt be az újabb szennyeződésről.
Mint írta,
a kutatócsapat mely vízügyesekből, rendőrökből, búvárokból és csatornázási szakemberekből áll, kora délutántól, kb. 21 óráig követte a csapadékcsatorna nyomvonalát a torkolattól Szigetszentmiklós város belterületére. Kb. 7-8 kilométert tudtak átvizsgálni tüzetesen. Az átvizsgált szakasz végig olajos volt, úgyhogy a szennyezés még távolabbról érkezett.
A kutatás és a felderítés ma hajnalban folytatódik.