Az, hogy mikor kapjuk vissza a normális életünket, nemcsak az oltóanyagok mennyiségén, hanem az oltási hajlandóságon is múlik – mondta a Magyar Nemzetnek adott interjúban Bedros J. Róbert, a fővárosi Szent Imre Kórház főigazgatója.
Az országos kórházfőparancsnok-helyettes hangsúlyozta, mostani számítások szerint a nyár végére egy hatvan-hetven százalékos átoltottsági arányt el lehet érni, de ehhez az is szükséges, hogy a lehető legtöbben regisztráljanak a vakcinára.
Hozzáfűzte, nem lehet elégszer elmondani, hogy a Magyarországon elérhető oltóanyagok hatékonyak és biztonságosak.
Bedros J. Róbert arról is beszélt, hogy mindenkinek meg kell értenie, még mindig csak a harmadik hullám tetőzése után vagyunk, a járványveszély nem múlt el. A brit mutánsról megjegyezte: azt korábban lehetett tudni, hogy az elmúlt hullámokban tapasztaltakhoz képest alacsonyabb a betegek átlagéletkora, miközben a fertőzés lefolyása sok esetben súlyosabb, több szövődmény alakulhat ki.
Ugyanakkor az is kiderült, hogy a brit mutáns esetében nagyobb arányban jellemző a poszt-Covid-szindróma.
Akár hetekkel, hónapokkal a gyógyulás után is jelentkezhetnek a legkülönbözőbb tünetek a köhögéstől az ízületi és izomfájdalmakig, a szívproblémáktól a pszichés zavarokig.
A főigazgató szerint az egészségügyben dolgozók minden elismerést megérdemelnek az önfeláldozó munkájukért, a korábban a távozás mellett döntők közül pedig sokan már visszatértek a hivatásukhoz.