Megfizethető díjakkal, megszűnő kaucióval, rugalmas, percalapú számlázással készül a megújuló Mol Bubi közbringarendszer, a havi és éves bérletek árai a felére csökkennek – tájékoztatta a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) az MTI-t.
A megújuló közbringarendszer árstruktúráját úgy dolgozták ki, hogy egyaránt kedvező legyen a rendszeresen és a ritkábban kerekezőknek. Bár a megújuló közbringarendszer végső tesztjei még tartanak, azt már most tudni lehet, hogyan néz ki a Mol Bubi új tarifarendszere.
A rendszeres használóknak egyértelműen bérletet érdemes vásárolniuk, amely 50 százalékkal lett olcsóbb, mint korábban volt:
az egyhavi bérlet 500 forintba, az egyéves bérlet 5000 forintba kerül.
Az eddigiekhez hasonlóan érvényes bérlettel a biciklik használatának első 30 perce – korlátlan alkalommal – díjmentes. Ha viszont valaki több mint fél óráig használja folyamatosan a biciklit, a harmincadik perc után 20 forintot kell fizetnie percenként.
Az elmúlt évek felmérései szerint kevesen bicikliznek több mint fél órán át a Mol Bubival. Az utazások túlnyomó része 7 és 11 perc közötti hosszúságú, azaz a bérletes kerekezők többségének nem kell majd ráfizetnie az ingyenes időszakra.
Az alkalmi felhasználóknak egy egyszeri 100 forintos bankkártya-regisztrációs díjat kell fizetniük a legelső használatkor, amely az első utazásnál felhasználható.
A bankkártya-regisztrációs díjat a következő használatkor már nem kell kifizetni. Bérlés után minden megkezdett percért 20 forint használati díjat számol a rendszer. Annak, aki 25 percnél több ideig szeretne kerékpározni, érdemes inkább 500 forintért havi bérletet vásárolnia.
Ezentúl rugalmasabbá válik a túlhasználati díj kezelése: a jövőben percalapú számlálás mellett csak percenként 20 forintos díjat kell fizetniük az ügyfeleknek túlhasználat esetén. Azaz például egy 34 perces bringázás a korábbi 500 forint helyett 80 forintba kerül.