A Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) öngondoskodási-nyugdíjbiztosítási témájú kampányában a tudatos jövőtervezésre és az egészségmegőrzésre ösztönzi az embereket. A szervezet szerint e szempontok érvényesítése Magyarországon azért is különösen időszerű, mert az elmúlt 20 évben 19,9 százalékra nőtt a 65 év felettiek aránya a lakosságon belül, és ez a ráta 2050-re 27,7 százalékra emelkedhet.
A nem megfelelő egészségi állapotra vezethető vissza, hogy Magyarországon az egyik legalacsonyabb a 65 évesek várható élettartama: a jelenlegi nyugdíjkorhatár elérésekor a nők várhatóan még 18,6 évet, a férfiak 14,8 évet élnek, olvasható a Mabisz közleményében.
Az idősek egészségi állapotáról készült uniós felmérésben Magyarországon az idősek 29 százaléka ítélte nagyon rossznak egészségi állapotát 2019-ben, miközben az uniós átlag 18,8 százalék. Eközben a magyarok mindössze 19,1 százaléka minősítette jónak egészségi állapotát, szemben az EU 40 százalék feletti átlagával, írta az MTI.
A rendszeres testmozgást végző idősek aránya is Magyarországon az egyik legalacsonyabb. A 65–74 év közöttiek 22 százaléka végez legalább heti 3 óra fizikai testmozgást, amibe a gyaloglás is beletartozik. Az EU-átlag 44,5 százalék.