Átadta a Balaton első mentőmellényállványát a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata Balatonalmádiban, a Wesselényi strandon.
Bagyó Sándor, a VMSZ elnöke azt mondta, az átadással régi álmuk vált valóra, a mentőmellény jelentősége mellett évek óta kampányolnak.
A gyerekek, illetve a legveszélyeztetettebb korosztály számára biztosítunk ingyenesen mentőmellényt, hogy biztonságban legyenek. Egy szaladgáló kisgyerek ugyanis könnyen beleeshet a mély vízbe, stégről, vízibicikliről a tóba, és pillanatok alatt elmerülhet. Ezt akadályozzák meg a szülők, ha mentőmellényt adnak a gyermekükre. Ebben segítünk az állványainkkal
– érvelt a biztonságot jelentő és adott esetben életet mentő kampányuk mellett az elnök a VEOL Veszprém Megyei Hírportálban.
Az állványokat frekventált, vízközeli területeken, sétányokon, kikötőkben állítják fel, és a rajtuk található mellényeket bárki ingyen használhatja.
Cél, hogy a mentőmellény használata elterjedjen, úgy vegyék magukhoz az emberek, amikor vízhez mennek, mint ahogyan a cipőt is felveszik. Ha pedig nincs mellényük, vagy otthon felejtették, akkor legyen a parton egy állvány, ahonnan leakaszthatnak egyet.
Balatonalmádiban összesen 12 különböző méretű, bevizsgált mentőmellényt helyeztek ki az állványra, melyre ráírták:
„Vedd el! Vedd fel! Viseld! Tedd vissza!”
A mellényeket azonosítóval látták el, egyedi színűek, üzletekben nem kaphatók.
A VMSZ javasolta, viseljenek a gyerekek mentőmellényt fürdéskor, SUP-ozáskor, gumicsónakban, vízibiciklin. Ezek az eszközök sokkal biztonságosabbak, mint a felfújható karúszók, úszógumik, amelyek könnyen kiszakadnak vagy lecsúsznak a viselőjükről.
Arra viszont minden felnőttnek figyelni kell, hogy a mentőmellényt viselő gyermeket sem szabad egyedül hagyni még a sekély vízben sem.