Érvénytelen lett az a népszavazás, amelyet a tatai Öreg-tó partjára tervezett luxusszálloda ügyében írtak ki.
Az ügy már évek óta húzódik, nem utolsósorban azért, mert a népszavazást a koronavírus-járvány miatt is el kellett halasztani. A vasárnapi referendumon arra a három kérdésre keresték a választ, hogy
Korábbi cikkünkben írtunk arról, hogy a tó partjára egy 120 szobás szállodát akarnak építeni Avalon néven. A beruházás ellen azonban a helyiek tiltakoznak, sokak szerint pedig környezetvédelmi szempontból is káros lenne az építkezés.
A népszavazást vasárnap megtartották, de a 24.hu-nak Szalay Ildikó, a Stop Avalon nevű kezdeményezés alapítója azt mondta:
a voksolás a beérkezett adatok alapján valószínűleg érvénytelen lett.
A népszavazás akkor lett volna érvényes, ha a tatai választópolgárok több mint fele leadja a szavazatát – ehhez 10 281 érvényes szavazatra lett volna szükség. A vasárnap kora esti – már az urnazárás után érkező – adatok szerint kicsivel több mint 8200 aláírás gyűlt össze. Bár elképzelhető, hogy a szám még nőni fog, az már esélytelennek tűnik, hogy a hiányzó kétezer szavazat meglegyen az érvényességhez.
Szalay Ildikó mindemellett azt mondta: „nulla pénzből, hatalmas ellenszélben”, a nyár közepén mozgósítottak több mint nyolcezer tatai polgárt az ügy érdekében, ezt pedig önmagában is sikerként értékelik.
Úgy gondolom, ha a népszavazás tavasszal vagy ősszel lett volna, 13 ezernél több voksot szerzünk, és simán átmegy a referendum
– nyilatkozta a civil kezdeményezés alapítója a 24.hu-nak.
A kérdés már csak az, hogy a civilek más módon megpróbálják-e megakadályozni a tó melletti szálloda megépítését.
(Borítókép: Molnár-Bernáth László / MTI)