Index Vakbarát Hírportál

A pécsi Fidesz erősen bírálja a baloldali városvezetés adókedvezményre tett javaslatát

2022. december 13., kedd 06:52

A pécsi baloldali városvezetés tervezett adókedvezménye nem nyerte el a helyi Fidesz tetszését. Írásban reagáltak a kezdeményezésre.

Ha a közgyűlés rábólint szerdán a városvezetés legújabb ötletére, azzal a pécsi lakosság évente néhány ezer forintot spórolhat. A pécsi ellenzék azonban kételkedik az intézkedés tisztaságában, véleményük szerint ugyanis arról van szó, hogy a pécsi baloldal ezzel a kommunikációs trükkel akarja elterelni a figyelmet „a haveri pénzszórásról és a korrupciós botrányokról” – írja a Pécs Aktuál

Ruzsa Csaba ma megpróbálta elhitetni a sajtóval, hogy érdemi adócsökkentést tervez végrehajtani a városvezetés. A valóság azonban ennél sokkal dühítőbb. A ma bejelentett javaslat szerint egy átlagos pécsinek mindösszesen 1500 forinttal fog csökkenni az adója a lakása után évente. A baloldal tehát újra be akar csapni bennünket, pécsieket

– szögezte le a helyi Fidesz, hozzátéve, hogy a városlakók ennek ellenére sem fogják elfelejteni, hogy a baloldal idén már 100 millió adóforintot elköltött – feleslegesen. Idesorolják a közvélemény-kutatásokat, a cégvezetői prémiumokat és a baloldalhoz köthető ügyvédi körre fordított összegeket. 

Mi, pécsiek nem felejtjük azt sem, hogy a baloldali képviselők három év alatt négyszer emelték a fizetésüket, ezzel évente közel 1 000 000 forinttal nőtt a fizetésük, miközben most a »nagylelkű« városvezetés 1500 forinttal akarja »kiszúrni a szemünket« 

– írja a Fidesz helyi szervezete, aki arra is emlékeztette a baloldali városvezetést, hogy ők vettek fel 9 milliárd forint értékben hitelt az elmúlt néhány évben. 

Ők azok, akik a tehetetlenségükkel városunkat a működésképtelen állapot felé kormányozzák. A csődtől idén is csak a kormány 14,5 milliárd forintos támogatása mentette meg Pécset

– tették hozzá. Az ellenzékben lévő párt arra is felhívta a figyelmet, hogy egymást érik a korrupciógyanús ügyek a városvezetéssel kapcsolatban: „a lakásbiznisz miatt már nyomoz az ügyészség”, néhány hete pedig „fű alatt játszották át a város egyik legértékesebb ingatlanát, a bőrklinikát a barátaiknak”. 

 A baloldal ismét be kíván csapni bennünket, pécsieket: csillagszóróval akarnak elkápráztatni minket, de valójában füstölgő romokat hagynak maguk után, amit majd nekünk, közösen kell eltakarítani, hogy újjáépíthessük városunkat, otthonunkat nélkülük

– írta a helyi Fidesz zárásképpen.

Rovatok