Index Vakbarát Hírportál

Kiderült, kik kapták az idén a Fiatalok a Polgári Magyarországért díjat

2023. május 12., péntek 20:19

A Hegy Keresztény Gólyatábor és László Attila előadóművész, dalszerző vehette át megosztva a Fiatalok a Polgári Magyarországért díjat pénteken Budapesten – számolt be az MTI.

A Polgári Magyarországért Alapítvány (PMA) ünnepségén Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter, a PMA kuratóriumának tagja méltatásában a Hegy Keresztény Gólyatábor alapításának körülményeiről felidézte, hogy a 2006-os rendőrterroron már túl, de még a nagy gazdasági világválság előtt nyugtalanító hírek érkeztek a gólyatáborokról, és méltatlan eseményekre derült fény.

A Hegy Keresztény Gólyatábor 2008-ban azzal a céllal jött létre, hogy a keresztény fiataloknak egyetemi tanulmányaik megkezdése előtt alternatívát kínáljon. Egy olyan tábort, ahol a diákok hasonló értékrendű társaikkal találkozhatnak, és egyetemi éveik kapujában megkaphassák az induláshoz szükséges támogatást – közölte Gulyás Gergely.

Azt is hozzáfűzte: tudatmódosító szerekről, erőszakról, szexuális visszaélésekről lehetett hallani akkoriban a gólyatáborokban, és úgy tűnt, hogy egy frissen felvett egyetemista előtt két választás állt: „vagy belesimul a közegbe”, vagy egyáltalán nem megy gólyatáborba. A Hegy Keresztény Gólyatábort alapító bencés diákok mást gondoltak, másként gondolkodtak, és megvalósították azt, amit helyesnek tartottak: egy gólyatábort „keresztény gólyáknak”. 

Kijelentette, hogy a tábor legfőbb célja a közösségépítés, illetve a fiatalok segítése a keresztény életforma melletti elköteleződésben. A tárcavezető kitért arra, hogy másfél évtized alatt több ezer fiatal vehetett részt a sok színvonalas programot kínáló táborokban, amelyek megadták a lehetőséget nekik arra, hogy „a kezdet kezdetén megtalálhassák a jó utat”. Egyúttal jelezte, hogy az idei tábort augusztusban Szolnokon rendezik meg, mintegy 300 gólya részvételével.

László Attila köteléket jelent a magyar közösségek között

Kavecsánszki Ádám, a PMA elnök-főigazgatója a másik díjazottat, László Attila előadóművészt, dalszerzőt méltatva úgy fogalmazott: „László Attila a kezdetektől fogva törekszik arra, hogy a fősodorral szemben megőrizze keresztény-nemzeti értékvállalását, önazonosságát”.

A székelyföldi Kézdivásárhelyről származó, 2021-ben a Csillag születik tehetségkutató műsor nyerteseként ismertté vált előadóművészt a közösségi médiában több mint 300 ezren követik, saját dalainak száma meghaladja a százat – ismertette, arra is kitérve, hogy László Attila több százszor lépett fel Kárpát-medence-szerte és a diaszpórában is.

„A világot járó László Attila köteléket jelent a magyar közösségek között” – hangoztatta a PMA elnök-főigazgatója. Szólt arról is, hogy László Attila saját szerzeményein túl feldolgoz olyan „örök érvényű üzenettel rendelkező” magyar slágereket, amelyek hozzájárulnak a nemzeti összetartozás mindennapos megéléséhez.

Végül hozzátette: a PMA azért alapított díjakat, mert azok nemcsak „világítótornyok” a közösség számára, hanem gyógyítanak is. Egy magát egyre inkább megmutató évszázadba lépünk, ahol „a világ rendjét felborító járvány, háború és válság mellett az sem ritka, hogy a magától értetődőnek hitt szabadságunkat is támadás éri”. Példaként említette, hogy a woke-mozgalmak és az „eltörlés kultúrája” a legalapvetőbb értékeket akarja eltörölni, és a szabad gondolkodást veszélyezteti.

Az elismeréseket Schmittné Makray Katalin, a Polgári Magyarországért Díj korábbi kitüntetettje és Kövér László, az Országgyűlés elnöke, a PMA kuratóriumának tagja adta át a díjazottaknak.

Rovatok