A hatóságok állatkínzókat lepleztek le, szörnyű körülmények között tartott állatokat találtak egy tanyán. A tulajdonos rendszeresen szervezett állatviadalokat, amelyekben kutyákat harcoltatott rókákkal vagy borzokkal. A kegyetlen verseny célja, hogy a kutyák minél előbb megfojtsák a vadakat.
Vadállatokkal rendeztek illegális állatviadalokat egy Tolna vármegyei tanyán. A rendőrség és az állatvédők összesen tizenhét meggyötört rókát és három borzot vittek el a helyszínről.
Az illegális viadalokról egy névtelenségét kérő ember tett feljelentést, aki úgy nyilatkozott, a rókák között öt kölyök is volt, az állatokat pedig ketrecekben és tönkrement fagyasztókban tartották.
A hatóságok több tetemet és rengeteg levágott rókafület is találtak.
A Blikk információi szerint a megkínzott rókák füleit azért vághatták le, mert azt némelyik vadász pénzzé tudja tenni, ha leadja.
A portál forrásai alapján a tanya tulajdonosa rendezte az illegális viadalokat. Az információk szerint ezek pénzdíjas versenyek voltak, a résztvevők kupákat és serlegeket is kiosztottak egymás között, és szórakozásból fogadásokat is kötöttek.
A résztvevők előre lefektették a szabályokat, e szerint a vadakat nem egymással, hanem kutyákkal harcoltatták egy forgalomtól és a lakott területektől félreeső helyszínen. Többnyire 2-3 kutyát engedtek rá egy vadra, hogy megnézzék, az ebek mennyi idő alatt tudják lefojtani vagy megölni az állatot.
A szervező egyik ismerőse azt mondta, a tulajdonos egy régi hagyományt, a korábban legális tevékenységnek számító kotorékversenyt vitte tovább. Ez azt jelenti, hogy
a rókákat, borzokat kiépített műkotorékokban helyezik el, majd stopperórával mérik, hogy a beeresztett kutyák mennyi idő alatt érik el és fojtják le őket.
A megmentett állatok a Rókales Alapítványhoz kerültek, a tanyán a rendőrök mellett a polgárőrök és egy hatósági állatorvos is megjelentek.
Sajnos ma Magyarországon – gyakran teljesen illegálisan – élő prédával edzik a kutyákat az erre kialakított pályán. A rókák és a borzok a haláluk előtt akár órákig sarokba szorítva, megsebezve küzdenek az életükért
– magyarázta a konkrét ügytől függetlenül lapunknak Némedi Edina rókamentő, az Állatmentő Szolgálat Alapítvány tagja.
Elmondása szerint a közösségi oldalakon zárt csoportokban szervezik ezeket a küzdelmeket az orvvadászok. „Találkoztunk már olyan esettel is, amikor a rókát egy beltéri kennelben tartották, a felhergelt kutyát pedig csak akkor engedték be hozzá, amikor kijött belőle a kellő agresszivitás” – tette hozzá.