A Nemzeti Népegészségügyi Központ friss adatai szerint február 5. és 11. között az országban 59 200 fő fordult orvoshoz influenzaszerű, és 293 200 fő akut légúti fertőzés tüneteivel. Ha a számokat 100 ezer lakosra vetítjük, olyan magas számokat kapunk, amilyeneket legutóbb az öt évvel ezelőtti influenzaszezonban láthattunk.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ részletes adatait tartalmazó összefoglaló szöveg alapján az idei 6. héten 18 közigazgatási területen nőtt, két területen csökkent (Békés és Zala vármegye) az influenzás tünetekkel orvoshoz fordulók gyakorisága az előző héthez viszonyítva – vette észre a Portfolio.
A 100 ezer LAKOSRA JUTÓ ORVOSHOZ FORDULT BETEGEK SZÁMA GYŐR-MOSON-SOPRON (1262), SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG (1246) ÉS ZALA (988) VÁRMEGYÉBEN VOLT A LEGMAGASABB,
Heves (186), Békés (219) és Fejér (411) vármegyében a legalacsonyabb. Laboratóriumi vizsgálattal igazolt, influenzavírus által okozott megbetegedéseket az ország valamennyi területén diagnosztizáltak.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ friss adatai szerint február 5. és 11. között az országban 59 200 fő fordult orvoshoz influenzaszerű, és 293 200 fő akut légúti fertőzés tüneteivel. Ha a számokat 100 ezer lakosra vetítjük, akkor olyan magas számokat kapunk, amilyeneket legutóbb az öt évvel ezelőtti influenzaszezonban láthattunk.
A Covid-fertőzés aránya is drasztikusan felfutott a súlyos akut légúti fertőzéssel kórházba kerülő betegeken belül, akiknek egyébként jelentősen emelkedett a száma: 343 főre, és a tavaly karácsony előtti csúcsnál jár
– írja cikkében a Portfolio. A lap szerint mivel a 2020–2023 közötti időszakot a koronavírus dominálta, így a maszkhasználat és a további védekezési módszerek tompa influenzaszezonokat okoztak. Arra is rámutattak, hogy az influenzaszerű tünetekkel rendelkezők aránya az összes orvoshoz forduló betegen belül immár 20 százalék fölé ugrott.