Csütörtök–pénteken rendezik meg Budapesten, a Millenárison a Konzervatív Politikai Akció Konferenciát (CPAC Hungary), amelynek megnyitóján a miniszterelnök is beszédet mondott. Orbán Viktor úgy látja, a progresszív liberális szellem rosszabbá tette a világot, háborúkat szított, el akarta pusztítani a nemzeteket. Szerinte e szellem hívei ugyanúgy építik ki a hatalmukat, mint annak idején a kommunisták.
A rendezvényt Déri Stefi és Bohár Dániel nyitotta, majd egyházi vezetők áldásával indult a CPAC Hungary.
Szánthó Miklós nyitóbeszédében többek között elmondta, az a céljuk, hogy létrehozzák
az antiglobalista erők globális összefogását.
Júniusban lecsapolnák a mocsarat Brüsszelben, aztán novemberben Washingtonban is, legyőznék „ezt a vágyvezérelt, be-LSD-zett mocsári szörnyet”.
Az Alapjogokért Központ főigazgatója szerint a „bolsevikból bolsewoke lett”, de ez „ne zavarjon meg minket, mert ezek ugyanazok. Ezért van szükség woke-talanításra, mert ez a neomarxista társadalmi mérnökösködés ugyanazt akarja aláásni most is, azt, amiben mi hiszünk, a rendet, a szabadságot és a biztonságot”.
Szánthó Miklós hangsúlyozta, hisznek „a teremtés és a természetes dolgok rendjében, abban, hogy a jó, az jó, a rossz pedig rossz. Nekünk rendszeresen randevúnk van a valósággal, mi hiszünk a nemzetek szabadságában, a közösség tagjainak egymás iránti lojalitásában”. Hisznek a béke és a biztonság alapjában is, a határok, a családok és a gyerekek védelmében.
Szánthó Miklós beszédében utalt Magyar Péter és Varga Judit konfliktusára is, amikor úgy fogalmazott, ma már „az áldozat hibája, ha a hátán övcsat vagy könyv csattan, persze csak akkor, ha az áldozat jobboldali nő”.
A főigazgató hangsúlyozta, össze kell fogniuk, a rend, a szabadság és a biztonság összeköti őket, „mi vagyunk a wokebusters, woke-talanítunk, lecsapoljuk a mocsarat Brüsszelben és Washingtonban is”.
Matt Schlapp, a CPAC Foundation elnöke arról beszélt, hogy az Egyesült Államokban elfelejtették az „Isten áldja Amerikát” kijelentés értékét, pedig ez azt jelenti, hogy egy nemzet csodálatos dolgokra képes. Ha egy ország ellenségesen lép fel azzal, amit az Úr üzen, akkor nem lesz képes hosszú távon boldogulni.
Azt is kifejtette Matt Schlapp, hogy Amerikában politikai és kulturális harcot vívnak a civilizációért,
de egy szellemi és lelki harc is van.
Az amerikaiak önmaguk ellen fordultak, azt akarják elhitetni az amerikaiakkal, hogy gyűlölik Amerikát. A baloldal ugyanazt teszi, mint a marxisták, a kommunisták és a szocialisták, megfélemlítik az embereket.
Ha az amerikaiak bármiért kiállnak, például Donald Trump az alkotmány, a család mellett, akkor azonnal bíróság elé citálják őket, és veszélyben találják magukat. A szellemi csatában van a jó és a rossz oldal, aki a jó, az sokkal erőteljesebb, mint a rossz. De úgy mutatják be, hogy a rossznak nagyobb az ereje. Itt kezdődik a harc. Ugyanakkor a baloldal túl messzire ment, beképzeltté váltak, és végzetes hibákat követtek el, alábecsülték Trump támogatottságát.
A baloldal megnyitotta az USA határát, 165 ország a legkeményebb bűnözőket küldte, és destabilizálták Amerika legnagyobb városait, de ez felháborította az embereket.
Az amerikaiak gyerekeit és unokáit is célba vették, megpróbálták beletenni a fejükbe, hogy Isten úgy teremtette őket, hogy 62 nem közül választhatnak, a szüleik pedig rasszisták. De a baloldaliak rosszul számoltak, a közvélemény-kutatások rosszul mutatják be, hogy hol állnak valójában az amerikai emberek.
Az elmúlt 25 évben amerikaiak milliói szenderedtek el, és nem értették meg, hogy mire képes a baloldal, amely azonban agresszív lett, és ez viszont felébresztette Amerikát. Matt Schlapp kijelentette:
A remény erénye most kezdi el legyőzni a félelmet.
Amerika 2024-ben újra megválasztja Donald Trumpot, az új elnök le fogja zárni a határokat, és megvédi majd az amerikaiak gyermekeit. Amerika újra fel fogja ismerni, hogy nagynak kell lennie, miközben óriási civilizációs harc zajlik.
Matt Schlapp azt mondta: először a választásokat kell megnyerni, aztán arra kell emlékezni, hogy van egy óriási ügy, amit meg kell nyerni: legyőzni a kommunizmust, örökre. Matt Schlapp arról is beszélt, hogy a magyarok ihletet adnak az amerikaiaknak.
Irakli Kobakhidze beszédében kifejtette, náluk folyamatosan zajlik a harc, hogy fenntarthassák a hagyományos értékeket. A világban zajló folyamatok aláhúzzák a szükségességét, hogy tovább védelmezzék a nemzeti identitást.
Haza, nyelv, hit – ezek azok a dolgok, amelyek Georgia nemzeti identitását formálják. Szabadságszerető, büszke nép vagyunk, de birodalmak ütközőpontján helyezkedünk el.
Georgia miniszterelnöke úgy látja, hogy ma a nagy országok is veszélyekkel küszködnek, a liberalizmus az országok, népek identitását fenyegeti, emellett a kontrollálatlan migrációt is veszélynek nevezte.
Irakli Kobakhidze hangsúlyozta, hogy mindenki, aki ellentétes véleményt fejez ki, megfélemlítés célpontjává válik, „a liberálisok a szabadságot csak álcának használják, elsősorban a szólásszabadságot próbálják megszüntetni”.
A miniszterelnök szerint Magyarország elkötelezett az ország nemzeti érdekeinek megvédésében, népe mindenki számára példa. A kereszténység védelmezőjeként is fellép Magyarország, az állami szuverenitás védelmében is fellép a magyar kormány, ami modell mindenki számára, aki a haza és a hazafiasság szellemében cselekszik.
Orbán Viktor azzal kezdte beszédét, hogy köszönti a világ minden tájáról idesereglett konzervatívokat.
Üdvözlök mindenkit itt, Budapesten, örülök, hogy köszönthetem önöket, bár köztudott, hogy délelőtt nem lehet világcsúcsot úszni. Magyarországnak ma híre van a nemzetközi politikában, ez szokatlan. Tízmilliós ország, szerény hadsereg, középerős GDP, nem jelentős, és különösebben nem is érdekes, ha az ember Washingtonból, Brüsszelből, Berlinből, Moszkvából vagy Pekingből néz rá. A szerénység és az alázat indokolt. Mégis van benne valami vonzó, valami egzotikus. Talán a nyelv, amit senki sem ért, és senki sem érti, hogy egy Homo sapiens hogy képes ilyen földön kívüli nyelvet beszélni. Ne próbálkozzanak vele, a sikertelen kísérlet depressziót okoz. Talán az gerjeszti az izgalmat, hogy 1100 éve itt a saját államának keretei között él egy nép, amely tapodtat sem enged a függetlenségéből, de leginkább talán az vált ki érdeklődést, hogy miközben egész Európát elöntötte egy progresszív liberális óceán, itt csodák csodájára megmaradt egy konzervatív sziget
– fejtette ki a kormányfő, hozzátéve: dacolnak a liberális dagállyal, a brüsszeli égzengéssel és a washingtoni hurrikánnal is, sőt nem csupán dacol, hanem sikeres, győz, újra és újra győz.
Orbán Viktor arról beszélt, hogy egy olyan konzervatív konferencián vannak most, amit nem akarnak betiltani, a szervezőket nem fenyegetik meg, nem fenyegetik meg a családjaikat, nem rúgják ki az eseményt egyik helyről a másikra, és nem hívják rájuk a rendőrséget. Ezek Brüsszelben megtörténtek a NatConon.
A miniszterelnök azt mondta, hogy Magyarországon másképpen mennek a dolgok, itt jogállam van, mindenki olyan konferenciát szervez, amilyet akar, azt mond, amit akar. A belga kormányfővel ellentétben nem tudná megüzenni egy bíróságnak, hogy mi a helyes döntés, de ha mégis, csak azért is az ellenkezőjéről döntene. A magyarok nem szeretik, ha beleszólnak a dolgaikba.
Arról is beszélt, hogy Brüsszelben, az európai liberálisok paradicsomában megvalósult a progresszív élet. A régi vicc jutott az eszébe:
Tessék mondani, ez már a kommunizmus, vagy lesz még rosszabb is?
Köszöntötte Tony Abbott volt ausztráliai kormányfőt. Amikor a migrációs hullám elindult, akkor Budapestről felnéztek rá, „ő a mi hősünk”, ő az, aki megállította a migrációt, és megmutatta, hogy ezt meg lehet csinálni. A példamutatásból barátság lett.
Orbán Viktor külön megemlítve köszöntötte többek között Janez Jansa volt szlovén kormányfőt, Irakli Kobakhidze georgiai miniszterelnököt, valamint Mateusz Morawiecki volt lengyel miniszterelnököt is.
A kormányfő hangsúlyozta, két évvel ezelőtt az első budapesti CPAC-en, „kellő szerénységgel a magyar sikerreceptről beszéltem. Egy éve arról, hogy Magyarország a progresszív liberális vírus elleni kísérleti laboratórium nemzetközi szabadalmakkal, ezek fontos, de inkább elméleti kérdések. Az idei év nem az elmélet, hanem a gyakorlat éve. Választások lesznek szerte a világban”.
Orbán Viktor szerint a korszak leváltása a progresszív világszellem végét is jelentené. „Mindenre elszántak, nem riadnak vissza semmitől, és most még ők vannak hatalmon. Veszélyes ellenfelek, nincsenek erkölcsi aggályaik, hatalmon vannak, és nem hezitálnak használni az eszközeiket, ha kell, az állami szerveket is bevetik ellenünk. Mindez a szemünk láttára történik, ez történik velünk folyamatosan Brüsszelben, ez történik Trump elnök úrral Amerikában. Szurkolunk neki, hogy ne csak a választásokon, de a bíróságon is vívja ki a saját igazát.”
A miniszterelnök arról is beszélt: „Mi jól ismerjük ezt a helyzetet, láttuk, hogyan építették ki a politikai elnyomást a kommunisták, de azt hiszem, ezt nem ismeri mindenki nyugaton. Szánjunk rá néhány percet! Régen a kommunisták, most a progresszívok öt lépésben éneklik ki a sajtot a szánkból, öt lépésben jutnak el oda, hogy az állami szerveket az elnyomás eszközévé tegyék.”
Az öt lépés:
Orbán Viktor szerint ezt csinálják Magyarországgal Brüsszelben, ugyanez zajlik az Egyesült Államokban, amikor bírósági ítéletekkel akarják Donald Trumpot lehúzni a szavazólapról. Ez történt az EU-ban, amikor adminisztratív eszközökkel akarták kitiltani Tucker Carlsont. Ez történik többek között Németországban és Finnországban is.
Orbán Viktor arról beszélt, hogy a jó hír az: ennek most véget vethetnek. Idén lezárható a nyugati civilizáció egy dicstelen korszaka, a progresszív-liberális világrend, amely elbukott, és amely háborúkat, káoszt, békétlenséget, illetve zűrzavart hozott, továbbá elszegényedést és romló közbiztonságot.
Furcsa korszak és különös szellem volt.
A hívei azt hirdették, hogy a saját eszméik megvalósítása a fontos, nem az emberek. A világot demokráciákra és autokráciákra osztották. A demokrácia nevében háborúztak, exportálták a demokráciát, de végül az embereknek elegük lett ebből. Ez a világrend olyan vezetőket termelt ki, akik alkalmatlanok és a saját vesztükbe rohannak. Azt mondják, hogy kell egy ideológiai kontroll, amely alá mindenkinek be kell rendeződnie, és majd akkor eljön a béke.
Orbán Viktor kijelentette:
Ezeknél a kétbalkezes vezetőknél még egy szépségversenyen is többet tudnak a világbékéről.
A miniszterelnök szerint itt az alkalom, hogy egy másik világszellemet, egy szuverenista világrendet állítsanak fel. De milyen is lenne az? Nincs globális ideológia, amelyhez mindenkinek igazodnia kell, a nemzeti érdek a meghatározó, minden független nemzet a saját érdeke szerint jár el.
A valódi szuverén: a nép.
Azt reméli, hogy nem a nagyvállalatok, a médiaközpontok, gyanús szakértők és akadémikusok mondják meg, hogy mit kell csinálni, hanem a nép által megválasztott vezetők.
A védett társadalmat állítják a Soros-féle nyílt társadalmak helyére. Az új világrendben megvédik a határokat, a családalapítás érték, és azt is megvédik. A szuverenista világban a gazdaság ideológiamentesen a kölcsönös előnyökön keresztül szerveződik, az államok kapcsolati hálókat építenek, hogy megvédjék magukat a függőségektől.
A liberális hegemónia rosszabb hellyé tette a világot
– jelentette ki Orbán Viktor. Háborút, káoszt hozott, fel akarta számolni az országokat, a családokat, és eltüntette volna a nemzeteket. Ott ülnek Washingtonban is a régi világ szellemei. Jöjjön el végre a szuverenisták kora, vissza kell térni.
Make America Great Again! Make Europe Great Again! […] Hajrá, Donald Trump! […] Nyergeljünk, vértezzük fel magunkat, irány a csatamező, fel a győzelemre!
– zárta beszédét Orbán Viktor.
(Borítókép: Orbán Viktor 2024. április 25-én. Koszticsák Szilárd / MTI )