Együttműködési megállapodást kötött a Közbeszerzési Hatóság és a Nemzeti Védelmi Szolgálat, melynek célja, hogy a két szervezet támogassa egymás munkáját a korrupciómegelőzés és az integritás fejlesztésének területén.
Közleményük szerint a Közbeszerzési Hatóság és a Nemzeti Védelmi Szolgálat közös erővel küzd a korrupció ellen. A megállapodás keretében többek között konferenciák, képzések és konzultációk szervezésével erősítik az egymás közti tudásmegosztást és tapasztalatcserét, illetve támogatják a fenntartható, a környezetvédelmi szempontokat és innovatív megoldásokat is alkalmazó közbeszerzési gyakorlat elterjesztését.
A Közbeszerzési Hatóság a jogalkalmazók munkájának támogatása mellett nagy hangsúlyt fektet a közbeszerzésekben érintett szervezetekkel, állami szervekkel való szoros szakmai együttműködésre.
A Nemzeti Védelmi Szolgálat célja a közigazgatási intézményrendszer, valamint az egyéni integritás fejlesztésének támogatása, továbbá annak elősegítése, hogy a szervezetek időben felismerjék a korrupciós kockázatokat, megismerjék a jó gyakorlatokat, tapasztalatot cseréljenek és segítsék egymást.
A két szervezet a fenti törekvések, célok előmozdítása érdekében, május 7-én, együttműködési megállapodást kötött.
A KH és az NVSZ közötti együttműködéstől egyrészt a szervezeti- és személyes integritás fejlesztése terén számítunk fontos és értékes tapasztalatokra és jó gyakorlatokra, melyeket átültethetünk a Hatóság mindennapi működésébe. Másrészt a szemléletformálás, illetve a korrupciómegelőzés terén nyílik lehetőségünk olyan magas szintű közös programok megvalósítására, melyekkel tovább tudjuk erősíteni a szabályszerűséget, a jogkövető magatartást a közbeszerzések terén
– mondta Kovács László, a Közbeszerzési Hatóság elnöke. A fentiek mellett a felek együttműködnek a Nemzeti Korrupcióellenes Stratégia végrehajtásakor is.
Tomin Szilvia, az Nemzeti Védelmi Szolgálat főigazgatója megjegyezte, hogy fontosnak tartják a közigazgatási szervek integritásának fejlesztését, és a Közbeszerzési Hatóságra stratégiai partnerként tekintenek.
Biztos vagyok abban, hogy működésük 13 éve alatt megszerzett tapasztalataik alapján valódi szakmai segítséget tudnak nyújtani a Hatóságnak a korrupciós kockázatok felismeréséhez és kezeléséhez
– tette hozz