Az Országos Kórházi Főigazgatóság kilenc városi, három vármegyei és három fővárosi kórház vezetői pozíciójára írt ki pályázatot. A pályázatok benyújtásának határideje augusztus 25., a poszt betöltésének időpontja pedig december elseje.
15 kórház főigazgatói pozíciójára írt ki pályázatot az Országos Kórházi Főigazgatóság. A pályázatok a honlapon július 26-án jelentek meg, pályázni a Közszolgállás portál szerint augusztus 25-ig lehet, az elbírálás határideje október 24., a poszt betöltésének kezdő időpontja pedig december elseje – számolt be a 24.hu. Mint írták,
Kilenc városi, három vármegyei és három budapesti intézmény élén várható változás.
A kilenc városi kórház a következő: a siófoki, a pápai, az orosházi, a nagyatádi, a mosonmagyaróvári, a mezőtúri, a keszthelyi, a jászberényi és az ajkai.
A vármegyeiek közül a szombathelyi Vas Vármegyei Markusovszky Egyetemi Oktatókórház, az egri Heves Vármegyei Markhot Ferenc Oktatókórház és Rendelőintézet, valamint a kecskeméti Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház érintett.
A három fővárosi intézmény pedig, ahol szintén vezetőváltás várható, az alábbiak:
Mint arról korábban beszámoltunk, Pintér Sándor belügyminiszter 2023. december 31-ei hatállyal két országos intézet és öt vármegyei kórház főigazgatójának magasabb vezetői kinevezését vonta vissza, a megbízott országos kórház-főigazgató pedig tíz városi kórház főigazgatóját menesztette.
Ugyancsak december 31-ei hatállyal a belügyminiszter további két vármegyei kórház főigazgatójának, a megbízott országos kórház-főigazgató pedig öt városi kórház főigazgatójának felmentéséről döntött. Azóta az intézmények nagy részében már betöltötték az igazgatói pozíciót, a többit most szeretnék feltölteni.
Korábban a Népszava megírta, hogy a remeteszőlősi Rendőrségi Oktatási és Kiképző Központ Rendőrképző Akadémiáján kell képzéseken részt vennie azoknak a leendő kórházigazgatóknak, akik a 2023 végén menesztett kórházi főigazgatók helyére kerülhetnek. A 24.hu kereste az Országos Kórházi Főigazgatóságot, hogy a most pályázó vezetőknek is részt kell-e venniük ahhoz hasonló vezetői képzésen, melyre azt válaszolták, hogy a továbbképzés szervezése része a vezetők folyamatos fejlesztésének. Arra a kérdésre, hogy hogyan történik a pályázatok elbírálása és a vezetők kiválasztása, az alábbiakat válaszolták:
Az érvényes pályázatot benyújtók részt vesznek a Belügyminisztérium által szervezett komplex vezetőkiválasztási eljárásban, illetve egy szakmai bíráló bizottsági meghallgatáson. A nyertes pályázó személyéről az egészségügyért felelős miniszter jogosult dönteni.
– írták.