Papp Zsoltot, az Agrárminisztérium helyettes államtitkárát jelölték a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöki posztjára, miután Győrffy Balázs botrányba keveredett, és lemondott minden közéleti posztjáról. Papp Zsolt 2020 óta dolgozik az Agrárminisztérium kötelékében, a vidékfejlesztési programok végrehajtásáért felelős államtitkár.
Az Agrárminisztérium helyettes államtitkárát, Papp Zsoltot jelölték a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöki posztjára, miután Győrffy Balázs a múlt héten lemondott minden közéleti posztjáról – írja a HVG.
A 304 országos küldött szeptember 13-án dönt a javaslatról. Az új választásra azután kerítenek sort, hogy az eddigi elnök, a fideszes Győrffy Balázs egy budapesti szórakozóhelyen ittas állapotban megütött egy nőt. Az ügyben súlyos testi sértés bűntette és más bűncselekmény miatt eljárás indult.
A lap felidézte, hogy Papp Zsolt 2020 óta dolgozik az Agrárminisztérium kötelékében, a vidékfejlesztési programok végrehajtásáért felelős államtitkár, aki élelmiszer-minőségbiztosító agrármérnöki diplomájával már 2011 óta ezen a területen dolgozik.
Mindez azt is jelenti, hogy eddig évente több száz milliárd forint támogatás ment át Papp kezén, akit egyébként a kormányhoz lojális, nagy munkabírású, jól beszélő szakembernek tartanak. Hithű református – Győrffy is ehhez az egyházhoz tartozik
– emelte ki a HVG.
Emlékeztettek arra is, hogy Papp másik pozíciója is kiemelten fontos: a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségénél (MAGOSZ) az Ifjú Gazda Tagozat elnöke. Az Agrárkamara küldöttgyűlésében ugyanis az egyik jelölőszervezet a MAGOSZ, és ebből a szervezetből kerül ki a küldöttek elsöprő többsége, vagyis az elnökválasztáskor övék a meghatározó szerep.
Győrffy Balázs helyére azonban nem csak az Agrárkamarában kell utódot találni, ugyanis a politikus a június 9-ei európai parlamenti választáson mandátumot nyert a Fidesz színeiben, így európai parlamenti képviselőként is dolgozott.
Mint a HVG írja, ilyenkor az adott tagállam feladata, hogy megoldja a helyettesítését. Magyarországon az Európai Parlament tagjainak választásáról szóló 2003-as törvény szerint a képviselő megbízatásának megszűnése esetén a mandátumot – a listán eredetileg is szereplő jelöltek közül – a párt által megnevezett, ennek hiányában a listán soron következő jelölt szerzi meg.
A Fidesz az európai parlamenti választáson 11 mandátumot szerzett meg a Magyarországnak járó 21-ből, közülük a negyedik volt Győrffy. A 12. helyen pedig Bólya Boglárka szerepelt, így ő a legesélyesebb arra, hogy kiküldjék Brüsszelbe. Bólya jelenleg az Európai Uniós Ügyek Minisztériumában miniszteri biztos, és a 2024-es magyar EU-elnökség előkészítéséért felel.