A Fidesz-KDNP kommunikációs igazgatója a Facebook-oldalán tíz pontban vázolta, hogyan fogja Magyarország megvalósítani a gazdasági semlegességet.
Menczer Tamás az első pontban közölte, 2010 és 2020 között Magyarország a nyertesek közé tartozott, majd a második pontban megállapította, hogy a válságok – Covid, háború, szankciók, energiaválság – megváltoztatták a világot.
A harmadik pontban annak a véleményének adott hangot, hogy a következő évtizedben az lesz nyertes, aki az új helyzetre helyes válaszokat ad.
A negyedik pontban azt emelte ki a Fidesz-KDNP kommunikációs igazgatója, hogy a brüsszeli válasz a blokkosodás, a keleti és nyugati gazdaságok szétválasztása, a kereskedelmi hidegháború.
Bejegyzése ötödik pontjában jelezte: a brüsszeli válasz Magyarország számára rossz, a blokkosodás egy közepes méretű, export- és beruházásfókuszú gazdaságnak rendkívül káros, ráadásul Magyarország a nyugati blokk szélén lenne.
A kereskedelmi hidegháborúból ki akarunk maradni
– hangsúlyozta Menczer Tamás.
Úgy látja, hogy a brüsszeli blokkosodás Magyarországot a vesztesek közé lökné. „Mi azonban a győztesek közé akarunk tartozni, épp ezért magyar választ adunk a helyzetre, ez pedig a gazdasági semlegesség” – írta a hatodik pontban.
A gazdasági semlegesség azt jelenti, hogy kizárólag a magyar érdek számít, „nem vagyunk alárendelve senkinek” – tette hozzá a hetedik pontban.
Vagyis a gazdasági semlegesség azt jelenti, hogy Magyarország minden irányba folytatja és bővíti a gazdasági, kereskedelmi, befektetési, energetikai együttműködését
– közölte Menczer Tamás a nyolcadik pontban.
A kilencedik pontja szerint a gazdasági semlegességnek köszönhetően jövőre a magyar gazdaság növekedése a 3-6 százalékos sávban lesz, sokkal feljebb, mint a várható uniós átlag.
Végül a tizedik pontban kitért arra, hogy a gazdasági semlegesség az emberekről szól, kiemelve, ennek a politikának köszönhetően lesz jelentős gazdasági növekedés – idézi az MTI.
A gazdaság növekedésének köszönhetően lehetnek olyan céljaik, mint a gyermekek után járó adókedvezmény megduplázása, a kis- és középvállalkozók támogatása vagy a minimálbér és a garantált bérminimum további jelentős emelése, amely általános béremelést eredményez
– fejtette ki.
A Fidesz-KDNP kommunikációs igazgatója úgy fogalmazott: „meg lehet csinálni. Magyarország meg tudja és meg is fogja csinálni.”