Az agglomerációban közlekedők visszajelzéseit figyelembe véve október 15-től olcsóbb és egyszerűbb kerékpárt szállítani a HÉV-en. Az utasoknak elegendő egy BKK-vonal- vagy gyűjtőjegy ahhoz, hogy kerékpárjukat a HÉV teljes vonalán, a fővároson belüli és kívüli szakaszon is magukkal vihessék. Azok számára, akik rendszeresen biciklivel járnak, Budapesten belül a BKK kerékpárbérletét javasolja a Budapesti Közlekedési Központ.
A MÁV közleménye szerint „továbbra is megmarad az 500 forintos – HÉV-vonalak teljes hosszán érvényes – viszonylati kerékpárjegy, valamint a Kerékpár országbérlet”. A fejlesztés nem érinti a BKK-kerékpárbérlet érvényességi területét, hiszen az október 15-ét követően is csak a fővárosi szakaszon, Budapest közigazgatási határáig érvényes.
A MÁV-csoport a kerékpárral rendszeresen utazóknak továbbra is a Kerékpár országbérletet ajánlja, amely harminc napig érvényes a MÁV-csoport, a GYSEV és a BKK egyes járatain, ára pedig 4950 forint.
Az újításnak főleg a főváros környéki biciklis túrára indulók örülhetnek, valamint nagy segítség lehet azoknak is, akik biciklijük meghibásodása vagy egy váratlan eső, esetleg egy baleset miatt kénytelenek kerékpárjukkal együtt egy közösségi közlekedési járműre szállni.
Mindkét társaság kitér arra a közleményében, hogy az új lehetőség csak a kerékpárszállítás díjára vonatkozik, a kerékpárosnak – saját utazásakor – továbbra is rendelkeznie kell az adott szakaszra érvényes jeggyel, bérlettel vagy díjmentes utazásra jogosító igazolással.
Arra is felhívták a figyelmet, hogy egy utas csak egy kerékpárt vihet magával, amelynek mérete nem haladhatja meg a 180 centiméteres hosszúságot, 130 centiméteres magasságot és 70 centiméteres szélességet.
Kizárólag a kijelölt helyen, kijelölt kocsikban szállíthatók a kerékpárok, amelyeket biztonságosan rögzíteni kell. A HÉV-ek középső vagy 2. és 5. kocsijában erre kialakított járműrészen összesen négy kerékpár szállítható. A kisebb kerekű (legfeljebb 41 cm külső kerékátmérőjű) gyermekkerékpárok, rollerek csomagnak számítanak, díjmentesen szállíthatók a HÉV-en.
Az utasbarát fejlesztés a Budapesti Közlekedési Központ, az Építési és Közlekedési Minisztérium és a MÁV-csoport megállapodása alapján valósul meg. Az újításnak főleg a főváros környéki biciklis túrára indulók örülhetnek, valamint nagy segítség lehet azoknak is, akik biciklijük meghibásodása vagy egy váratlan eső, esetleg egy baleset miatt kénytelenek kerékpárjukkal együtt egy közösségi közlekedési járműre szállni.