Az Országgyűlés – a mentelmi bizottság javaslatával megegyezően – 132 igen, 38 nem és 1 tartózkodó szavazattal felfüggesztette Csárdi Antal (LMP) mentelmi jogát. Pócs Jánosnak (Fidesz) viszont megmaradt a mentelmi joga.
Csárdi Antal – aki távozott az LMP-ből – mentelmi jogának felfüggesztését a legfőbb ügyész kezdeményezte – a Dunakeszi Rendőrkapitányság indítványa alapján –, helyszín biztosításával és más szabálysértéssel összefüggő ügyek miatt.
A mentelmi bizottság előterjesztése szerint a gödi akkumulátorgyárnál az LMP június 3-án bejelentett gyűlést tartott, majd ezt követően a helyszínen tartózkodó néhány LMP-s aktivista a korábbi tüntetésen használt, feliratos paravánt helyezett el keresztben az akkumulátorgyár bejáratához vezető Fóti úton, lezárva a forgalmat. Az indítvány szerint Csárdi Antal az úttesten elhelyezett paraván elé állt, innen online bejelentkezéssel közvetítette a tiltakozó akciót – akadályozva a közlekedést –, és az úttestet rendőri utasítás ellenére sem hagyta el, ez pedig alkalmas a helyszín biztosításával kapcsolatos szabálysértés megállapítására.
Hargitai János, a mentelmi bizottság elnöke elmondta: ilyen típusú ügy ritkán kerül az Országgyűlés elé, mert szabálysértés esetén a képviselő lemondhat a mentelmi jogáról. Ezt Csárdi Antal nem tette meg, ezért került az ügy a legfőbb ügyész útján a parlament elé. Csárdi Antal azt mondta: a bejelentett tüntetés után azért alakult ki spontán demonstráció és zárták le a gödi akkugyárhoz vezető utat, mert a kormányhivatal bírósági döntés ellenére sem függesztette fel az üzem működését. A politikus úgy vélte, a tüntetéssel csak a gyár működésével kapcsolatos forgalmat akadályozták, ezért ez nem szabálysértés.
Az Országgyűlés 22 igen, 140 nem és 1 tartózkodó szavazattal – a mentelmi bizottság javaslatával egybehangzóan – nem függesztette fel Pócs János (Fidesz) országgyűlési képviselő mentelmi jogát.
Pócs János mentelmi jogának felfüggesztését rágalmazás vétsége miatt a Szolnoki Járásbíróság indítványozta. Az indítvány szerint egy magánszemély tett feljelentést május 24-én, aki sérelmezte a Pócs János május 15-én a közösségi médiában közzétett videójában elmondottakat.
Az Országgyűlés hétfői ülésén elmondta utolsó parlamenti felszólalását a felfüggesztett börtönbüntetésre ítélt Fekete-Győr András.