Szegedi Balázs a Blikknek adott interjújában árulta el, milyen körülmények között történt a májusi baleset, amelyben egy szabályosan közlekedő kerékpárost ütött el. A nő nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett, de már jól van a képviselő állítása szerint. A két fél közvetítői eljárással egyezett meg egymással, de ennek pontos anyagi vonzata nem ismert.
Szegedi Balázs, a békéscsabai Fidesz vezetője májusban okozott balesetet, ennek ügyében a Blikknek reagált.
„A helyszínen azonnal megkezdtem a segítségnyújtást, illetve hívtam a mentőket, a rendőröket. A rendőrségi intézkedés ilyenkor azzal indul, hogy ellenőrzik, a sofőr esetleg alkohol vagy egyéb tudatmódosító szer hatása alatt áll-e. Ez esetemben negatív volt. A nyomozati munka szerintem alaposabb volt, mint ilyenkor szokásos, amivel én teljesen egyetértek, hiszen – kiemelt közszereplőként – esetemben indokolt is a még körültekintőbb eljárás. Egyértelműen kiderült, hogy az általam okozott balesetet egyszerűen a fáradtságból fakadó néhány másodperces figyelmetlenségem okozta” – nyilatkozta a politikus.
Hozzátette: 25 éve vezet, soha ilyen balesetet nem okozott, és reméli, a jövőben sem fordul elő. Közvetítői eljárásban egyeztetett a sértettel, de azt már nem árulta el, mekkora összegben állapodtak meg. Viszont kiemelte, hogy a balesetben megsérült nő már jól van.
Hála az égnek az érintett a gyógyulás útjára lépett, de az ezzel kapcsolatos részletekről nem nyilatkozhatok. A baleset másnapján természetesen meglátogattam a kórházban, sőt, azóta is tartjuk a kapcsolatot. Igyekszem a teljes felépülését segíteni
– mondta a kormánypárti képviselő a Blikk megkeresésére.
Ahogy korábban beszámoltunk róla, a Magyar Narancs információi szerint Szegedi Balázs május 6-án az esti órákban a piros jelzés ellenére behajtott egy kereszteződésbe, ahol elütött egy szabályosan közlekedő kerékpárost, aki súlyos, nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett.
A két fél kezdeményezésére a Gyulai Járási Ügyészség augusztus 5-én a büntetőügy hat hónapra való felfüggesztését rendelte el, illetve azt, hogy az ügyet közvetítői eljárásban rendezzék. Utóbbi a helyreállító igazságszolgáltatás eszközeként egészíti ki a büntetőeljárást.