Elfogadta a Fővárosi Közgyűlés a diákszervezetek Mi Budapestünk programját, amellyel párhuzamosan egy társadalmi egyeztetés is indul annak megvalósításáról. A program elfogadásával a budapesti közgyűlés jóváhagyta a Budapesti Diákönkormányzat létrehozásáról szóló javaslatot is, amelybe minden budapesti középiskolás jelentkezését várják.
Úgy tűnik, hogy hosszas huzavona után a Mi Budapestünk program valamelyest sínen van – olvasható az ADOM Diákmozgalom, az Egységes Diákfront és a Fridays For Future Magyarország Indexhez eljuttatott csütörtöki közleményében.
A Fővárosi Közgyűlés elfogadta Karácsony Gergely főpolgármester módosító javaslatát, így elindulhat a három diákszervezet programjának megvalósítása, valamint párhuzamosan egy társadalmi egyeztetés is, „hogy minél több diákvéleményt be lehessen csatornázni a megvalósításba”. „Azt szeretnénk, hogy a mi városunk szóljon végre rólunk!” – fogalmaznak a közleményben.
A három diákszervezet nagyon örül annak, hogy a Vitézy-csapat és a Tisza részéről érkező kezdeti abszurd minősítgetésből egy olyan korrekt, kompromisszumos megállapodást sikerült elérni, amely minden minden félnek megfelel, ráadásul mind a Tisza, mind pedig Vitézy Dávid további egyeztetéseket kezdeményezett a diákszervezetekkel
– olvasható a közleményben, amelyben Karácsony Gergely és Baranyi Krisztina munkáját is méltatták, viszont kiemelték, hogy a Fidesz nem szavazta meg a főpolgármester módosítóját, „ők a labdázásra buzdították a fiatalokat politizálás helyett” – írták.
A program elfogadásával a Fővárosi Közgyűlés elfogadta a Budapesti Diákönkormányzat (BPDÖK) létrehozásáról szóló javaslatot is.
A Budapesti Diákönkormányzat célja, hogy a diákok hangját képviselje a helyi döntéshozatalban, és aktívan részt vegyen a városi programok, rendezvények és kezdeményezések tervezésében és megvalósításában
– közölte a három diákszervezet.
Kiemelték, hogy a szervezetbe minden budapesti középiskolás jelentkezhet képviselőnek az igazgatójánál vagy a DÖK-ökön keresztül. Minden iskola két képviselőt delegálhat majd a kerületi képviselőválasztásra, ahol szintén két képviselőt választanak, akik az adott kerületet képviselhetik a diákönkormányzatban.