Az újságíró szerdán írta meg gondolatait az amerikai elnökválasztás eredményéről, és egyben értékítéletet is mondott az amerikai választókról. Kiemelte, hogy 2016 után ismét egy női ellenfelet győzött le Donald Trump, majd megosztotta akkori véleményét, amely szerint a republikánus elnök „nem normális”. Egy 1994-es anekdotát is elmesélt, s megállapította, hogy „az amerikaiak mindenre képesek”.
Havas Henrik szerda délutáni Facebook-bejegyzésében véleményezte az amerikai elnökválasztás eredményét, miszerint Donald Trump nyert. Az újságíró leírta, hogy Trump „egy női ellenfelet legyőzve lett ismét az Egyesült Államok elnöke”, hiszen 2016-ban Hillary Clinton ellen tudott győzni, aki esélyesebb volt vele szemben.
Emlékeztetett, hogy „kettejük tévévitáját Kálmán Olgával szinkronizáltuk az ATV-ben”, majd hozzátette: „legalább ötször elolvastam Trump szövegét, és erős meggyőződésemmé vált, hogy ez az ember nem normális”.
Értékítéletét is közölte az amerikai választópolgárokról, birkáknak nevezve őket. Egy harminc évvel korábbi történetet osztott meg bejegyzésében:
Ezt 1994 óta tudom, akkor »krúzoltunk« először a Karib-tengeren. Egyik este – ahogy szokás – a kapitány adott vacsorát. Egy hosszú asztal mellé tereltek minket, én szemben ültem a Havasnéval, mellettem egy tündéri, idős néger hölgy ült, velünk szemben, tehát a feleségem mellett egy szintén aranyos, néger öregúr foglalt helyet. Az ő oldalukon fiatal fehér fiú és lány kapott helyet, szépek voltak és boldogok, nászúton voltak. Aztán jöttek a hivatásos fotósok. Összetolták az egymás mellett ülő utasokat. Havasné 5 dollárért vehetett volna egy képet, amin az említett néger bácsi éppen a vállára hajtja a buksiját. Az ifjú feleség sem a férjével szerepelt a képen, neki az idős néni jutott. Én határozottan tiltakoztam, hogy a szomszéd asszonnyal fényképezzenek le. Annyira szürreális volt az egész fotózás! Körbejártam az éttermeket, és láttam, hogy a birka amerikaiak vadidegenekkel fotózkodnak, és akkor már tudtam, hogy ezek mindenre képesek.
Posztja zárásában egyfajta kettősséget vélt felfedezni az amerikai néplélekben: „Van, hogy megnyerik a világháborút, és van, hogy másodszor is egy idiótát választanak elnöknek. Az azért vigasztal, hogy Orbán Viktor ezúttal is eljátszhatja a magányos hőst.”