Hétfőn a Dunaferr mindkét utódcégével szemben megindult a felszámolás, a Fővárosi Törvényszék végzésének megfelelően. A hitelezőknek 40 napjuk van arra, hogy bejelentsék követeléseiket, a teljes követelés érvényesítésére 180 nap áll rendelkezésre.
A Fővárosi Törvényszék végzése alapján hétfőn felszámolási eljárás indult a Duna Furnace Dunai Vasmű Kft., illetve a Dunarolling Dunai Vasmű Kft. ellen – vette észre a Portfolio.hu a Cégközlöny oldalára feltöltött dokumentumot.
A Liberty Steel Central Europe Kft. egyszemélyi tulajdonában álló Duna Furnace Dunai Vasmű Kft.-hez kirendelt vagyonfelügyelő november 7-én közölte, hogy a béreket a tulajdonos nem tudja kifizetni, majd az ideiglenes vagyonkezelő a Bérgarancia Alapon keresztül rendezte a dolgozók októberi munkabérét. A Nemzetgazdasági Minisztérium belengette a felszámolás megindítását, miközben a Liberty Steel több állami támogatást kért, és a vasmű esetleges eladásáról beszélt.
A Fővárosi Törvényszék végzését követően a Duna Furnace Dunai Vasmű Kft. felszámolását a Capital Inkom Kft. végzi, a Dunarolling Kft. esetében a Felszámoló-Reorg Kft. lett a végrehajtó.
A hitelezőknek 40 napjuk van arra, hogy bejelentsék követeléseiket, és a tartozás 1 százalékának megfelelő díjat befizessék a megadott bírósági számlára.
A teljes követelés érvényesítésére 180 nap áll rendelkezésre. A határidők elmulasztása jogvesztéssel jár, vagyis a hitelezők elveszítik az esélyt arra, hogy részesedjenek a felszámolás alatt befolyt összegekből.
A Dunai Vasmű két éve került a Liberty Steel tulajdonába, azonban az elmúlt egy évben több oldalról is problémát jeleztek. A leállások, a munkarend-átalakítás, valamint a késő bérek miatt a munkavállalók spontán tüntetésekbe kezdtek.
Szeptemberben a Fővárosi Törvényszék megállapította a Duna Furnace Dunai Vasmű Kft. fizetésképtelenségét, és elrendelte felszámolását, majd október elején eljárás indult a Dunarolling Dunai Vasmű Kft.-vel szemben. A szaktárca ekkor számonkérte a tulajdonost, hogy az ígért 100 napos programban miért nem történt előrelépés.
A Liberty azzal védekezett, hogy bizonytalan az európai acélipar helyzete, hanyatlik a piac, emiatt nem kapott új működőtőkét a magyar bankoktól. Ennek ellenére október közepére ígérte a termelés részleges újraindítását. Azonban az októberi béreket sem fizette ki dolgozóinak, ami miatt a minisztérium felszólította a céget az elmaradás pótlására. A kormány hangsúlyozta, hogy ahogy eddig is, úgy ezek után is a dolgozók pártján áll.