Összesen öt miniszter (Szalay-Bobrovniczky Kristóf, Pintér Sándor, Hankó Balázs, Nagy Márton, Lázár János) és a miniszterelnök politikai igazgatója (Orbán Balázs) a honvédelmi nevelési és oktatási keretstratégiához kapcsolódó intézkedésekkel foglalkozik a jövőben – természetesen további kötelezettségeik mellett. A határozat szerint gyakorlatilag teljesen megreformálnák a honvédek képzését és annak stratégiáját. A legfontosabbakat most külön kigyűjtöttük.
A legfrissebb Magyar Közlöny szerint a kormány elfogadta a számára bemutatott Honvédelmi Nevelési és Oktatási Keretstratégiát, valamint annak részeként a védelmi ipari képzésfejlesztési szakstratégiát.
A határozat – amelyet Orbán Viktor miniszterelnök jegyzett – felkéri Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi minisztert, hogy – Pintér Sándor belügyminiszter, valamint Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter bevonásával – folyamatosan gondoskodjon a köznevelésben, a szakképzésben és a felsőoktatásban folyó
A határozat szerint a kormány felkéri a honvédelmi minisztert, hogy terjessze a kormány elé a nemzeti identitás alkotóelemét képező honvéd kulturális hagyaték méltó megőrzését, erősítését és a honvédelmi oktatás keretében történő arányos megjelenítését biztosító katonai örökség és honvéd hagyományőrzés nemzeti stratégiáját – ennek határideje 2025. február 28.
Valamint arra is kitérnek, a kormány támogatja a Honvédelem közismereti tantárgy országos kiterjesztését. Külön érdekesség, hogy a kormány kiemeli, elkötelezett a védelmi ipar megfelelő ütemű fejlesztését támogató védelmi ipari képzésfejlesztési akciók megvalósítása iránt. Ennek érdekében felhívja Nagy Márton nemzetgazdasági minisztert, a honvédelmi minisztert, a belügyminisztert, valamint a kultúráért és innovációért felelős minisztert, hogy
biztosítsák a felsőoktatási és szakképzési képzések rendelkezésre állását e tárgykörben, és szükség szerint készítsenek előterjesztést a feltételek biztosítása érdekében.
Végezetül a kormány támogatja tisztképzés folyamatos fejlesztését, a katonai műszaki képzések megerősítését, valamint a tisztképzés strukturális és elhelyezési körülményeinek javítását szolgáló javaslatok kidolgozását. Ebbe a feladatba már Orbán Balázst, a miniszterelnök politikai igazgatóját is bevonja a kormány.