A világ legrangosabb üzleti iskoláinak csapatai versenyeztek a Case Solvers és a Budapesti Corvinus Egyetem közös esetversenyén. A vetélkedőre Hongkongból és Sydney-ből is érkeztek hallgatók, akik két valós üzleti esettanulmányt oldottak meg 5, illetve 24 óra alatt. A versenyről a Queen’s University és a Maastricht University, valamint a University of Technology Sydney és a City University of Hong Kong csapatai vihették haza a trófeát.
Hatodik alkalommal rendezte meg november 24–28. között a Közép-európai Esetversenyt a Case Solvers és a Budapesti Corvinus Egyetem. Közép-Európa legnagyobb nemzetközi esettanulmányi versenyére tíz különböző országból – Ausztráliától Szingapúron át az Egyesült Államokig – érkeztek hallgatók.
A benevezett 16 csapatnak két valós üzleti esettanulmányt kellett megoldania 5, illetve 24 óra alatt. Az 5 órás esettanulmány a Lime magyarországi vállalatának stratégiai kérdéseiről szólt, míg a 24 órás feladatot a WizzAir légitársaság egyik aktuális esete adta.
A Lime egyrészt arra volt kíváncsi, hogyan célozhatja meg azokat a csoportokat, akik nem vagy csak ritkán használják a rollerszolgáltatást, másrészt hogyan ösztönözhetnék a jelenlegi felhasználókat a napi szintű rollerhasználatra. A WizzAir esetének középpontjában viszont az állt, milyen módon válhat az európai légitársaságból globális vállalat. Ábrahám Zsolt, a Case Solvers ügyvezetőjének és alapítójának elmondása szerint mind a két tanulmány aktuális és stratégiai fontosságú volt a cégek felső vezetése számára.
Fontos azonban tisztázni, hogy a csapatok nem konkrét megoldást kínálnak, hanem javaslatokat, ötleteket, viszonyítási pontokat adnak, ami jó kiindulási pont lehet a szóban forgó üzleti szereplők számára
– tette hozzá Kozma Miklós, a Corvinus docense, a verseny akadémiai igazgatója.
A Közép-európai Esetverseny résztvevői általában olyan hallgatók, akik első diplomájukat szerzik valamely üzleti alapszakon, és utolsó éves egyetemisták. Hermann Dénes, a Budapesti Corvinus Egyetem idei csapatának tagja például az intézmény nemzetközi gazdálkodás szakán harmadéves hallgató.
A 24 órás esetet reggel 9 órakor kaptuk meg, és másnap reggel 9-ig volt időnk dolgozni rajta. Körülbelül 3-4 órát aludtunk, mert nyilván ez egy kemény munka, de mind a munka, mind pedig az eredmény prezentálása nagyon jó hangulatban telt, és örökre szóló élményt adott számunkra
– idézte vissza a fiatal, hozzátéve, hogy a verseny révén nemzetközi kapcsolatokra, barátságokra is szert tettek, illetve megismerhették, hogyan állnak a problémákhoz a világ legrangosabb egyetemeinek hallgatói.
„Minden vállalat arról álmodik, hogy nagyon sok tehetséges diák vegyen részt az esetoldó versenyén. Azonban gyakran nagyon kevesen jelentkeznek a megmérettetésekre, és a megoldással sem feltétlenül foglalkoznak sokat. A Budapesti Corvinus Egyetemnek viszont több évtizedes hagyománya és gyakorlata van a komplex üzleti eseteken keresztüli oktatásban. Hallgatóink több féléven át tanulnak eseteket oldani, ezáltal megértik, milyen fontos ennek a készségnek a fejlesztése” – fejtette ki Kozma Miklós.
Az 5 órás Lime-eset nyertesei:
A 24 órás WizzAir-eset helyezettjei:
Ez a támogatott szerkesztőségi tartalom a Budapesti Corvinus Egyetem közreműködésével jött létre.
(Borítókép: Case Solvers)