Schőberl Márton távozása után Molnár Dorinát nevezték ki a Magyar Külügyi Intézet Nonprofit Zrt. operatív főigazgatójának. Az állami vállalat új vezetője a Budapesti Corvinus Egyetemen végzett nemzetközi kapcsolatok szakon, mostani megbízatásáig üzletfejlesztési menedzserként dolgozott.
A Magyar Külügyi Intézet Nonprofit Zrt. operatív főigazgatójaként december elejével a 25 éves Molnár Dorinát jegyezték be a cégbíróságon, ő lesz az intézettől távozó Schőberl Márton utódja.
Az intézet a magyar külpolitikai alakítójaként él a közbeszédben, és Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója irányítása alatt áll.
Molnár Dorina a Budapesti Corvinus Egyetemen végzett nemzetközi kapcsolatok szakon, eddig az EuroAtlantic Tanácsadó és Befektetési Zrt.-nél dolgozott üzletfejlesztési menedzserként.
A HVG információi szerint a Magyar Külügyi Intézet igazgatóságának három tagja lett: az amerikai Gladden J. Pappin, a Mathias Corvinus Collegium vezető vendégoktatója, Király András, aki korábban több állami vállalat vezetőségében is szerepelt, valamint Baranyi Tamás, az intézetnek az euroatlanti kapcsolatokat kutató stratégiai igazgatója.
A Magyar Külügyi Intézet a közelmúltban fontos szervezeti átalakuláson ment keresztül, amelynek célja, hogy magas színvonalú működési struktúrát biztosítson az intézet céljainak megvalósításához – olvasható az intézet közösségi oldalán megjelent bejegyzésben.
2024. december 2-től az intézet ügyvezetését háromtagú Igazgatóság látja el, melynek élén Gladden Pappin, az MKI elnöke áll. Az igazgatóság további tagjai Király András, korábbi nagykövet és Baranyi Tamás, a Magyar Külügyi Intézet stratégiai igazgatója. Az igazgatóság tagjai kimagasló szakmai tapasztalattal rendelkeznek a magyar külpolitika, a nemzetközi kapcsolatok és a kutatás területén.
A változással kapcsolatban Gladden Pappin elmondta:
Az MKI 2023 tavaszán történt megújulása óta folyamatosan bővítettük az Intézet állományát és annak tevékenységi körét, hogy még színvonalasabb szakmai munkával segítsük a magyar döntéshozókat, valamint hitelesen tájékoztassuk a közvéleményt a magyar külpolitikáról. Egy kimagasló tudással és tapasztalattal bíró ügyvezető testület kialakításával szeretnénk biztosítani az Intézeteben folyó munka magas minőségét az elkövetkező években is.
Király András jelenleg a Köztársasági Elnöki Hivatal stratégiai és tervezési osztályának igazgatója. Korábban Magyarország nagyköveteként szolgált Újdelhiben, valamint a Magyar Külügyi Intézet igazgatója volt. Baranyi Tamás az MKI-ban betöltött stratégiai igazgatói pozíciója mellett vesz részt az Igazgatóság munkájában. Tudományos és kutatási területen végzett kiemelkedő munkája mellett 2020 februárja óta fontos szerepet játszik az Intézet stratégiájának kialakításában és a szervezet irányításában.
Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója közösségi oldalán reagált egyes sajtóorgánumok cikkeire, amelyek „úgy tesznek, mintha egy belső átalakítás után nyeretlen kétévesek vezetnék a Magyar Külügyi Intézetet”.
Mint írja, a valóság az, hogy az intézet történetében először egy három tagból álló igazgatóság alakul, amely egy Harvardon doktorált és egy ELTE-n doktorált kutatóból, valamint az egyik legtapasztaltabb magyar diplomatából áll, aki történetesen korábban az intézetet is vezette.
Ők irányítják a szakmai munkát, a sajtó által kipécézett új kolléga pedig csak a belső folyamatok koordinációjában segíti az igazgatóságot. A valóság persze a liberális sajtót nem érdekli, arra se veszik a fáradságot, hogy kérdezzenek. Minket viszont a valóság érdekel csak, mi arra építjük a magyar külpolitikát is. Ki így, ki úgy. Jó munkát kívánunk mindenkinek!
– közölte Orbán Balázs.