Megfenyegették Kordik Szabolcsot, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt (MKKP) kecskeméti jelöltjét szerdán. A politikus éppen aláírásokat gyűjtött, amikor egy férfi megrángatta őt, és közölte vele, hogy „szétveri a pofáját”. Az incidensről videó is készült.
Aláírásgyűjtés közben támadták meg a Kutya Párt kecskeméti jelöltjét. Kordik Szabolcs április 24-én becsengetett egy házba, ahol egy férfi fenyegetni kezdte. „Elkezdett szidni, anyázni, és kiabált, hogy takarodjak el. Egyre közelebb jött, majd elkapta a kabátomat és megfenyegetett” – idézte fel Kordik Szabolcs a KecsUpnak.
A feldühödött férfit a felesége próbálta megnyugtatni. Az incidensről videó is készült. A felvételen jól hallható, hogy a férfi trágár szavakat használva üvöltözik a politikussal, hozzátéve, hogy „szétveri a pofáját”.
Kordik Szabolcs elmondta, az agresszív férfi házán egy ismert, kecskeméti buszos cég táblája is kint volt. Hozzátette, az esetet mindenképp jelzi a kecskeméti választási irodának.
Ahogy az Index már beszámolt róla, sajtótájékoztatón közölt részleteket a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) az aláírásgyűjtő aktivistákat ért csütörtöki támadásokról. Mint ismert, több ellenzéki párt képviselője is a Facebook-oldalán közölte, hogy összehangolt támadások érték az aláírásgyűjtő pontokon dolgozó munkatársaikat. Csécsi Soma, a BRFK szóvivője péntek reggel úgy nyilatkozott, tényként jelenthető ki, hogy nincs összefüggés a két eset között.
Az első bejelentés a Deák Ferenc térről érkezett, ahol az egyik sátorban dolgozókat támadta meg egy férfi. Őt garázdaság vétsége miatt előállították a rendőrségen, ám olyan ittas állapotban volt, hogy a gyanúsítotti kihallgatását csak később tudták megkezdeni. A rendőrség emellett indokoltnak látta a férfi elmeorvosi vizsgálatát is. A belvárosi támadásnál személyi sérülés nem történt. A második bejelentés a békásmegyeri Heltai térről érkezett, ahol italozással és hangos mulatással zavarták meg az ajánlásgyűjtőket. A kiérkező rendőrök azonban erre utaló jelet nem találtak a helyszínen, így kamerafelvételek vizsgálatával ellenőrzik, hogy valóban történt-e szabálytalanság. Csécsi Soma ismételten hangsúlyozta: a két eset nem mutat összefüggést, kijelenthető, hogy nem történt szervezett támadás aláírásgyűjtő aktivisták ellen.