Galambos Márton, a Forbes Magyarország alapító főszerkesztője január 27-től a kiadó vezérigazgatójaként folytatja munkáját. A Forbes új főszerkesztője Zsiborás Gergő, a forbes.hu eddigi vezető szerkesztője lesz. Kocsis Attila, a kiadó eddigi vezetője a jövőben társtulajdonosként és ügyvezetőként a Forbes Business Club vezetésén és fejlesztésén dolgozik tovább.
Új főszerkesztő és vezérigazgató kerül a Forbes élére. Az eddigi alapító főszerkesztő, Galambos Márton a cég vezérigazgatójaként, Zsiborás Gergő eddigi szerkesztő pedig főszerkesztőként folytatja. Peter Barecz, a Forbes Magyarország fő tulajdonosa a Forbes honlapjának nyilatkozva elmondta: „Márton 11 éve vezette a magyar Forbes szerkesztőségi, Attila 10 éve az üzleti oldalát. Páros vezetésük elején a Forbes a havi magazint jelentette Magyarországon, mára a nyomtatott lap és a mellékletek mellett naponta frissülő online oldalunk van, amit havonta 1 millió ember látogat, miközben a Forbes eseményein tavaly összesen 9 ezer résztvevő volt.”
Barecz hozzátette, hogy az elmúlt években elindult a MesterAkadémia nevű online videós oktatási oldaluk, és létrejött a Forbes Business Club, miközben 49 százalékos tulajdonosok lettek az immáron nemzetközi Business Fest és HR Fest eseményekben is. „A Forbes 2025-ben egyet jelent a teljesítménnyel Magyarországon, és önmaga is példa arra, hogy van lehetőség tiszta üzleti teljesítményre a médiapiacon – ez Márton és Attila évtizednyi munkájának érdeme.”
Peter Barecz elmondta, a változtatással az a célja, hogy kiadócsoportjuk két legfontosabb magyarországi vezetőjének új kihívásokat adjon, és ezzel fenntartsa az elmúlt 10 év növekedését és frissességét. A kiadó átalakítja vezetési struktúráját is. Az eddigi páros vezetést felváltja az újonnan létrehozott vezérigazgatói pozíció, ez alá tartozik majd a tartalmi és üzleti oldal is.
A vezetési struktúra átalakul, a szerkesztőségi függetlenség marad. A Forbesba bekerülni sokaknak bakancslistás cél, ez különleges érték, amire nagyon fogunk a jövőben is vigyázni. Éppen ezért üzlet és tartalom régi vágású módon a jövőben is különválik a Forbesnál
– mondta Galambos Márton, hozzátéve, hogy „az eddigi 11 év a lapnál ajándék az életében, ami lehetőséget adott szakmai és személyes kiteljesedésére”.
Zsiborás Gergő elmondta, hogy tizenegy évvel ezelőtt az alapító csapat legfiatalabb tagjaként csatlakozott a Forbeshoz. „Peter és Marci nemcsak hittek bennem, de olyan környezetet teremtettek, amiben bátran megvalósíthattam az ötleteimet, és megtanítottak arra, hogy néha hibázni is lehet. Kezdettől vezettem a vagyonértékeléssel foglalkozó csapatot, nyolc éve pedig rám bízták a forbes.hu vezetését is” – idézte fel.
Zsiborás megfogalmazása szerint ma már számos formában érik el az olvasóinkat, és adnak nekik segítséget a valódi teljesítmények eléréséhez. Szeretné, ha minél több ember tapasztalná meg azt, amit ő is: még ha kételkedsz is a sikeredben eleinte, el tudod érni a céljaidat.
Az a kultúra, amit felépítettünk házon belül, komoly erőforrás volt ahhoz, hogy ezen az úton én is végig tudjak menni. Az, hogy ennyi formában és helyen tudunk megjelenni, mutatja, hogy mekkora szükség van ma arra, amit a Forbes jelent. Különösen izgalmas lesz ezt a missziót átvenni most, amikor a média amúgy is komoly átalakuláson megy keresztül – nemcsak egy szerkesztőséget kell ezen keresztülvinni, hanem azt a közösséget is, ami a Forbes körül kialakult
– mondta el Zsiborás Gergő.
A kinevezéssel együtt Fekete Emese és G. Tóth Ilda eddigi vezető szerkesztők a jövőben főszerkesztő-helyettesként folytatják munkájukat. Galambos Márton és Kocsis Attila a jövőben is a Forbes Magyarország kiadójának kisebbségi tulajdonosai maradnak. A kiadó fejlesztésében Kocsis Attila az igazgatóság tagjaként továbbra is részt vesz, miközben ideje jelentősebb részét társtulajdonosként és ügyvezetőként a Forbes Business Club fejlesztésére fordítja.
A Forbes egy varázslatos kis sziget a magyar médiában, örömmel és odaadással voltam az üzleti vezetője egy évtizeden át. A Forbes Business Clubot a saját kezdeményezésem és koncepcióm alapján hoztuk létre két évvel ezelőtt, ez mostanra azoknak az első számú vállalatvezetőknek az igazán különleges közösségévé vált, akik hisznek a személyes és vezetői fejlődés és az egymástól tanulás nagyszerűségében.
Kocsis Attila hozzátette, hogy „vállalkozóként sokan keressük ezt: olyan céget létrehozni, ami nemcsak üzletileg sikeres, de értéket ad és támogatja a saját személyes utunkat is. Mostantól leginkább ennek a közösségnek, és részben a Forbestól független vállalkozásaimnak szeretném szentelni a figyelmemet”.
A magyar Forbes a Barecz & Conrad Media kiadói csoport tagja, amely a cseh és a szlovák Forbesokat is kiadja.