A főpolgármester nettó hazaárulásként értékelte a rákosrendezői állami telek eladását, és felidézte, hogy a mostani ügylethez hasonló sukorói telekcsere nyomán állami vezetők kerültek börtönbe.
Emlékeztek még Sukoróra? – tette fel a kérdést Karácsony Gergely főpolgármester azzal összefüggésben, hogy az Eagle Hills Csoport hétfőn ingatlan-adásvételi megállapodást irt alá a magyar állammal, és hamarosan megkezdi a „Grand Budapest” projekt előkészítését Rákosrendezőn.
A főpolgármester szerint a most aláírt szerződés nagyon hasonló a sukorói állami telek 2008-as eladási botrányához,
amelynek keretében akkor is egy külföldi befektetőnek játszottak át egy magánberuházás érdekében állami földterületeket. Az ügy bíróság elé került, ahol a feltűnő értékaránytalanság miatt kimondták a szerződés semmisségét. A sukorói telekcsere ügyében a Kúria jogerősen három, illetve két és fél év letöltendő börtönbüntetésre ítélte hűtlen kezelés kísérlete miatt Tátrai Miklóst és Császy Zsoltot, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. egykori vezetőit.
Karácsony Gergely úgy látja, csupán abban különbözik a sukorói telekcsere ügye a rákosrendezői telek eladásától, hogy ez a sukoróinál sokkal értékesebb. Éppen ezért szeretné kiperelni az államtól a vagyon átadására vonatkozó szerződést, hogy a bíróság kimondhassa annak semmisségét.
Minden jogi és politikai eszközt meg fogok ragadni annak érdekében, hogy megakadályozzam Budapest jövőjének elherdálását!
– húzta alá Budapest vezetője, úgy értékelve a tranzakciót, hogy az nettó hazaárulás, mert a magánérdeket a közérdek elé sorolták azok, akik a szerződéskötésről döntöttek. A telek értékesítése során nem volt sem az ingatlanhasznosításra versenyeztetési eljárás, sem nyilvános, transzparens értékbecslés, és bár Orbán Viktor miniszterelnök azt ígérte, hogy a budapestieket érintő összes kérdésben kikérik a véleményüket, erre nemhogy nem került sor, de a „Grand Budapest” projektet egyenesen állami érdekből kiemelt jelentőségű beruházássá nyilvánították.