Influenzaszerű tünetekkel fordultak orvoshoz több vármegyében is. A betegek közül több mint 200 ember súlyos, akut légúti fertőzés miatt került kórházba.
Január 20. és 26. között 69 900-an fordultak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel a figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentései alapján végzett becslés szerint – írja az MTI.
Akut légúti fertőzés tüneteivel 295 500 ember fordult orvoshoz.
A 4. héten influenzaszerű megbetegedéssel orvoshoz forduló betegek 42 százaléka 14 év alatti volt, 29,3 százaléka a 15–34 évesek, 21 százaléka a 35–59 évesek, 7,7 százaléka pedig a 60 éven felüliek korcsoportjába tartozott.
Az előző héthez viszonyítva tizenhét közigazgatási területen nőtt, egyen nem változott, kettőn pedig csökkent az influenzás tünetekkel orvoshoz fordulók száma. A legtöbb beteg Heves, Veszprém és Tolna vármegyében volt, a legkevesebb Zala, Budapest és Nógrád vármegyében.
Kórházba a 4. héten 293 ember került súlyos, akut légúti fertőzés miatt, közülük 36-nak volt szüksége intenzív/szubintenzív ellátásra.
A múlt év 40. és 2025 4. hete között összesen 4400 vizsgálati anyagot dolgoztak fel az NNGYK laboratóriumában, ahol 727 mintában az influenza valamely típusát, 496-ban pedig Covid–19-fertőzést igazoltak.