Kiss László III. kerületi polgármester már fél éve börtönben van, ennek ellenére a tiszteletdíját, az utazási költségtérítését és minden egyéb juttatását felveszi, amire Sára Botond főispán szerint nincsen jogalapja. A városvezető illetékmegvonásáról csütörtökön tárgyal a képviselő-testület, de lesz egy másik javaslat is napirenden, ami alapján viszont megemelnék Kiss László fizetését, aki a börtönből írt egy levelet, hogy az ülést zárt ajtók mögött tartsák meg.
Nem csillapodnak a kedélyek az óbudai önkormányzatban Kiss László polgármester miatt. Ezúttal a Magyar Kétfarkú Kutya Párt kerületi szervezete osztotta meg a városvezető levelét, amit a rácsok mögül juttatott el a képviselő-testületnek.
Kiss László az ügyvédje által tanúzott rövid levélben üzeni meg, hogy a fizetésmegvonásáról zárt ülésen tárgyaljanak.
Sára Botond főispán még január elején jelentette be, hogy törvényességi felhívást küld Óbuda-Békásmegyer képviselő-testülete számára, hogy vonják meg a polgármester fizetését, miután azt az augusztusi letartóztatása óta jogtalanul veszi fel. Sára emlékeztetett, hogy a tiszteletdíján felül a cafeteriajuttatás és a költségtérítés sem illeti meg az előzetes letartóztatásban lévő Kiss Lászlót, ezért mindent vissza kellene fizetnie.
Az MKKP a Facebookon közzétett levél mellé azt írja, hogy a képviselő-testület csütörtöki ülésén napirendre veszik az ügyet, ahogyan az a javaslatot is, amiben a polgármester fizetését és költségtérítését is a duplájára emelnék.
Szerintünk Kiss László a korrupciós ügye miatt méltatlan az illetményére és a hivatalára is, és sokat elmond, hogy már annyira kínos a DK-nak ez az egész ügy, hogy a polgármester a börtönből rendeli el a zárt ülést, ezzel kizárva a lakosokat a napirendi pont megtárgyalásáról
– írja a Kutyapárt, akik szerint a testület nem vonja meg Kiss László illetményét, sőt az még meg is emelkedhet.
A harmadik kerületi városvezető egyébként 195 ezer forintot kap útiköltségre, miközben börtönben ül. Sára Botond korábban azt mondta, ha nem tesz eleget az önkormányzati testület a törvényességi felhívásban foglaltaknak, akkor Budapest Főváros Kormányhivatala az ügy tisztázása érdekében bírósághoz fordul.
Az ügy hátteréről ebben a cikkünkben írtunk bővebben, de arra is kitértünk, hogy a törvény szerint mikor szűnik meg a polgármester tisztsége. Az önkormányzati választások június 9-én voltak, a 2019-ben megválasztott képviselő-testület és polgármester megbízatása október 1-jéig tartott.
A polgármester egyelőre nem távozik posztjáról. November elején a börtönből üzente meg, hogy politikai fogolynak tekinti magát, és az alapvető polgármesteri döntéseket a kerület jegyzője segítségével hozza meg a jövőben.