Eljárást indított az ügyészség Magyar Péter egyik tőzsdei ügyletével összefüggésben, ugyanis a Tisza Párt elnöke jelentős hasznot húzhatott abból, hogy belső információkkal rendelkezett.
Eljárást indított a mentelmi joggal védett személyek ügyében eljáró Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) Magyar Péter egyik tőzsdei ügyletével kapcsolatban – adta hírül a Magyar Nemzet.
Ahogy azt korábban megírtuk, valóban felmerült a bennfentes kereskedelem gyanúja a Tisza Párt elnökével kapcsolatban. Ugyanis Magyar Péter 2023-ban a tőzsdezárás előtti órákban minden birtokában lévő részvényt eladott, majd több tíz millió forint értékben vásárolt olyan részvényeket, amelyekről csak tőzsdezárás után derült ki hivatalosan, hogy egy visszavásárlási akciónak köszönhetően az értékük jelentősen megnő.
A szűk két évvel ezelőtti esetnél Mészáros Lőrinc cége, az Opus Global Nyrt. részvény-visszavásárlási akciót jelentett be, ami jelentősen növelte a papírok árfolyamát. A tőzsdezárás és az akció bejelentése előtt, a szerkesztőségünk birtokába jutott információk alapján, Magyar Péter az összes egyéb részvényét eladta, és több tíz millió forint értékben vásárolt Opus-részvényeket. Ezt követően a tőzsdenyitás után már emelt árfolyamon eladta ezeket, amivel jelentős, több millió forintos haszonra tett szert. Ebben az időben Magyar Péter a Magyar Bankholding Zrt., tehát Mészáros Lőrinc bankjának felügyelőbizottsági tagja volt.
A Tisza Párt elnöke tagadta a vádakat, és jelezte, hogy feljelent mindenkit, aki akár csak sejteti vele kapcsolatban a bűncselekmény elkövetését.
A banki kimutatások szerint a kérdéses évben – azaz 2023-ban – 6 millió forintos profittal zárta tőzsdei tevékenységeit, viszont a 2024-es adatokat még nem tudta megmondani. Emlékei szerint Telekom-, OTP-, Richter-, Opus-, Pannergy- és 4iG-részvényekkel kereskedett, ezek közül már csak utóbbival rendelkezik.
Az ügyben az MNB is vizsgálatot indított azzal kapcsolatban, hogy a MAR (vagyis a piaci visszaélésekről szóló uniós rendelet) szerinti tiltott bennfentes kereskedelemre vonatkozó rendelkezések sérültek-e a több személy által kötött egyes tőkepiaci tranzakciókkal kapcsolatban.
Ha az MNB a piacfelügyeleti eljárásban jogsértést állapít meg, akkor az érintett személyekkel szemben pénzbírságot szabhat ki, és megtilthatja a jogsértés ismételt elkövetését, emellett hivatalból mindig feljelentést tesz
– közölték.
A Nemzeti Nyomozó Iroda néhány hete hallgatta ki Vogel Evelint, Magyar Péter volt barátnőjét. Tőle származik az információ, miszerint a Tisza Párt elnöke machinált a részvényekkel, valamint hangfélvételeket is készített az esetről. Tényi István mindezek miatt bennfentes kereskedelem gyanújával tett feljelentést.
A KNYF közölte, hogy mivel az ügyben eljárás van folyamatban, ezért további tájékoztatást nem adhatnak.