Index Vakbarát Hírportál

Rekordot döntött a Városligeti Műjégpálya látogatószáma

2025. február 24., hétfő 16:21

Soha annyian nem korcsolyáztak még a Városligeti Műjégpályán mint a 2024/2025-ös szezonban. A rekorddöntés egyrészt a Covid világjárvány után visszatérő turisták számának, másrészt a jégpályához kapcsolódó új rendezvényeknek és fejlesztéseknek köszönhető.

Rekorderedménnyel zárta a Városligeti Műjégpályát üzemeltető Budapesti Sportszolgáltató Központ (BSK) a korcsolyaszezont: a november 15-i nyitány óta 337 800 ezer látogató szelte a jeget, ami 30 százalékos növekedés a 2023/2024-es idényhez képest – írta az MTI.

Ebben szerepet játszott – a hazai látogatók számának növekedése mellett – a turisták visszatérése. A Covid utáni időszakban először a 2023/2024-es szezonban érződött számottevően a külföldiek jelenléte, ami most kiugró volt a tavalyihoz képest mért 15-20 százalékos növekedéssel – tájékoztatott hétfőn a BSK, amely jelezte, rengeteg programot kínált az évről évre fejlesztett, magas szintű szolgáltatásokat nyújtó Városligeti Műjégpályán.

Ezek közül kiemelkedett a Freestyle Fesztivál, amelyre nagyjából 150 külföldi freestyle korcsolyázó érkezett, emellett a verseny másnapján találkozót adtak egymásnak a szabadstílus királyai, akik elképesztő trükköket mutattak be.

A rendezvény akkora sikert aratott, hogy a BSK már most közölte: 2026-ban is megtartja az eseményt január 30. és február 1. között.

Jelentős érdeklődés mellett zajlott a Be Massive Horizon esti korizása, a Magyar Jégkorong Napja, a Jégpályák Éjszakája, és nem utolsósorban a Városligeti Műjégpálya 155. születésnapja alkalmából tartott rendezvény. Az idei záróesemény a Magyar Korcsolyázás Napja (február 22.) volt, amelyen utánpótlás műkorcsolyázók és gyorskorcsolyázók adtak számot tudásukról a jégen.

Az extrém igényeket is teljesítő, 147 682 pár kiadott korcsolyával csúcsot döntött korcsolyakölcsönző, felkapott volt a pálya melletti ajándékbolt, az étel-ital választék színvonalát pedig új foodtrackek emelték. További újdonságként a jégfelület mellett óriáskerék és hullámvasút is üzemelt a területen.

Rovatok