A miskolci pályaudvaron egy nő mobiltelefonnal megdobta, majd megharapta egy vasútőr kezét. Cegléden egy férfi megütötte és a vonatnak lökte a jegyvizsgálót.
A Miskolci Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi és egy nő ellen minősített garázdaság bűntette miatt, akiket súlyos ittasságuk miatt leszállítottak a személyvonatról, ezért – a vád szerint – rátámadtak a vasútőrre – olvasható az ügyészség közleményében.
A vádirat alapján a vádlottak élettársak, 2023. október elején a délutáni órákban a miskolci pályaudvaron várakozó személyvonatról leszállították őket, mivel súlyosan ittas állapotban az utasokkal kiabálva veszekedtek, egymást is szidalmazták. A vasútőr közölte velük, hogy nem utazhatnak a vonaton, és felszólította őket, hogy távozzanak a pályaudvar területéről, majd kísérte őket, miközben mindkét vádlott folyamatosan szidalmazta.
Időközben a vasúti ügyeletes tiszt is megérkezett kollégája segítségére, és a személyváró csarnokon keresztül kivezették a vádlottakat. Az épület előtti téren a férfi vádlott megöléssel fenyegette a vasútőrt, míg a nő a mobiltelefonjával megdobta, majd megharapta a kezét. A férfi vádlott ekkor egy mintegy 3 kilogramm súlyú terméskövet vett ki a díszkertből, és azzal támadólag indult a sértett irányába, cselekményét az ügyeletes tiszt felszólítására abbahagyva a követ eldobta
– derült ki az ügyészség beszámolójából. A sértett a harapás következtében 8 napon belül gyógyuló sérülést szenvedett el.
Az ügyészség a büntetett előéletű vádlottak közül az időközben más ügyben szabadságvesztés büntetését töltő férfival szemben fegyházbüntetést és közügyektől eltiltást, a nővel szemben pedig közérdekű munka büntetést indítványozott.
Az ügyészség szerdán számolt be arról is, hogy a Ceglédi Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen, aki a vád szerint bántalmazta a vonatról őt leszállító jegyvizsgálót.
A vádirat alapján az ittas vádlott 2024 szeptemberében egy Budapest és Debrecen között közlekedő vonaton utazott. A vonaton jegyvizsgálóként dolgozó sértett az elkövető jegyét elkérve megállapította, hogy tovább utazott, mint ameddig a jegye szólt, így a ceglédi állomáson leszállította a szerelvényről – részletezi a közlemény.
A vádlott ugyan leszállt, de hangosan szidalmazni és fenyegetni kezdte a vele együtt leszálló sértettet, majd felé is ütött, eltalálva a halántékát, valamint még a vonatnak is lökte. A bántalmazásnak az vetett véget, hogy a sértett segítségére sietett egy, az állomáson tartózkodó férfi
– fogalmazott az ügyészség.
A Ceglédi Járási Ügyészség az elkövető ellen közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette miatt emelt vádat.