A Várkert Bazárban tartott március 15-i keddi megemlékezésen Gulyás Gergely kiemelte: a szabadságban való összetartozás a nemzeti identitás alapja. Az eseményen állami kitüntetéseket adtak át azoknak, akik kiemelkedő munkájukkal hozzájárultak a közösség és az ország fejlődéséhez.
Március 15-ére emlékezni az 1848 és 1849-es forradalom és szabadságharc óta eltelt 177 évben azt jelentette, hogy „kiállunk a magyar szabadság és az ország szuverenitása mellett″ – mondta a Miniszterelnökséget vezető miniszter kedden Budapesten az MTI híradása szerint.
Gulyás Gergely a Miniszterelnökség Várkert Bazárban tartott március 15-i ünnepségén azt mondta:
A forradalom hősei és az általuk képviselt eszmék új irányt szabtak Magyarországnak. zért ünnepeljük március 15-ét, mert tudjuk, hogy ez jelenti a szabadság örökségét, ahogyan azt is tudjuk, hogy mi, magyarok a szabadságban összetartozunk.
Kedden a miniszterelnökséget vezető miniszter a nemzeti ünnep alkalmából adományozott állami kitüntetéseket és miniszteri elismeréseket.
A Magyar Érdemrend tisztikeresztje kitüntetésben részesült:
A Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetésben részesült:
Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült: