A tavalyi év novemberében a Tisza Párt megelőzte a Fideszt, mostanra pedig stabilizálta vezető pozícióját a pártok versenyében.
Az elmúlt hónapokban mindkét párt szavazótábora bővült a teljes választókorú lakosság körében, a Tiszáé 26-ról 29 százalékra, a Fideszé 24-ről 26 százalékra. Ez azt is jelenti, hogy táboruk meghaladja a 2 millió főt: a Tiszáé 300 ezerrel, a kormánypárté 100 ezerrel.
A Demokratikus Koalíciónak 6 százalékos a támogatottsága a teljes népességen belül, a Mi Hazánknak 5 százalékos, ami közel 500 ezres, illetve 400 ezres tábort jelent. A parlamentbe való bejutás küszöbértéke felett áll a DK 7 százalékkal és a Mi Hazánk 6 százalékkal. Ebben a hónapban a Momentum van még közel a parlamenti mandátumok megszerzéséhez, 4 százalékos eredménnyel.
A Tisza Párt és a Fidesz szavazótábora leginkább életkor szerint különbözik, másodsorban az iskolázottság befolyásolja a választók politikai hovatartozását.
A 40 év alattiak körében csaknem kétszeres a Tisza előnye a kormánypárttal szemben, a következő életkori csoportban szoros versenyben, éppenhogy vezet (28 százalék – 25 százalék). A 60 év felettiek körében viszont markáns a Fidesz előnye (34 százalék – 21 százalék).
Az emberek 55 százaléka kormányváltást szeretne, míg 38 százaléka 2026 után is a jelenlegi kormányt tartaná hatalmon. A Fidesz és az ellenzéki szavazók véleménye ebben a kérdésben meglehetősen egyértelmű, de a pártnélkülieké korántsem. A politikai preferenciákkal nem rendelkezők teljes mértékben megosztottak: 41 százalék a Fidesz-kormány távozását óhajtja, 39 százalékuk a maradását.