Az 1956-os forradalom és szabadságharc emlékének a megcsúfolása a szélsőjobboldal és a futballhuligánok közös budapesti garázdálkodása – áll abban az állásfoglalásban, amelyet 56-os elítéltek, illetve az 56-os áldozatok hozzátartozói, egykori snagovi foglyok írtak alá. Hazug szerintük az 56-os jelképek felhasználása a demokráciaellenes erőszak álcázására. Az aláírók – köztük Darvas Iván, Bíró András, Donáth Ferenc, Dornbach Alajos, Ember Judit, Fejtő Ferenc, Gyenes Judit, Halda Alíz, Jánosi Ferenc, Litván György, Rainer M. János, Vásárhelyi Miklósné és Vásárhelyi Mária – felelősnek tartják "az erőszak kirobbanása miatt azt a politikai erőt, mely a budapesti hídfoglalás, a főváros traktoros megszállása, a televízió ostroma kapcsán a legitim kormánnyal szembeni ellenállásra buzdít".
A Magyar Televízió székházánál a tömegből néhányan dulakodni kezdtek a székház lépcsőjén felsorakozott rohamrendőrökkel. A tévé épületét hármas rendőrkordon védi.
A tüntetők maguk szólították fel társaikat, hogy hagyják abba a verekedést. A Hír Tv vérző fejű emberekről számol be a Szabadság téren.
Néhány levették az épületre kitűzött uniós zászlót és el akarták égetni. A tüntetők egyik része azt kiabálta, hogy "ezt nem szabad, tedd vissza, ne csináljátok", s végül győzött a higadtabb hang.