"A Gyurcsány-kormány legkésőbb október 23-ig meg fog bukni" - jelentette ki Molnár Tamás, a Magyar Nemzeti Bizottság 2006 egyik ügyvivője a Kossuth téren. A szervező hozzáfűzte, hogy alakult egy jogi csoport, amelynek célja "a politikai foglyok kiszabadítása". Arra bíztatta a hallgatóságot, hogy ezért csütörtökön vonuljanak a Markó utcába.
Grespik László jogász szerint a kormány alkotmányos megbuktatása nagyrészt Sólyom László köztársasági elnöktől függhet. Usztics Mátyás színművész szerint nem szégyen kimondani: rosszabbul élünk, mint 16 évvel ezelőtt, a demokrácia másfél évtizede alatt "fajultak odáig a dolgok, hogy fényes nappal kilopják a szemünket is".
a) vízágyút,
b) pirotechnikai eszközt, gumilövedéket,
c) ingerlõgázt,
d) elfogó hálót,
e) lóháton vagy jármûkötelékben végzett kényszeroszlatást.
Az említett eszközök alkalmazására a tömeget elõzetesen figyelmeztetni kell.
Tilos a tömeget korlátozni a helyszínrõl történõ eltávozásában. Tilos a tömegoszlatásra lõfegyvert használni.
A csapaterõ alkalmazása során a rendõr a csapaterõ parancsnokának utasítása szerint köteles eljárni.
A tömeg szétoszlatására irányuló csapaterõ alkalmazása során a Rendõrség a helyszínen lévõk egyéni felelõsségét nem vizsgálja.
Helyszíni tudósítónk szerint mintegy 150 fős kemény mag randalírozott a Köztársaság téren. Az elkeseredettek kirakatokat, hotelportát próbáltak betörni, valamint egy kispolszkit felborítani. A huligánok újságírókat, operatőröket is inzultáltak.
A rohamrendőrség nagy létszámban, szoros sorban indult meg, könnygázfelhővel. A teret mintegy egy perc alatt kiürítették.
Bűncselekmények elkövetőivel szemben kell intézkednie a rendőröknek az MTV székháza előtt, ezért több bevetési századot csoportosítanak át a helyszínre - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője keddre virradóra az MTI-vel. Tüntetők kivették a víztömlőt a helyszínre küldött tűzoltók kezéből, azzal próbáltak a televízió székházába betörni - közölte a fővárosi tűzoltóság szóvivője a távirati irodával.